За порушення правил військового обліку каратимуть жорсткіше: що загрожує ухилянтамВ Україні планують посилити відповідальність за військові правопорушення. Відповідний законопроєкт №10379 зареєстрований у Верховній Раді. Документом пропонується внести зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів, зокрема, збільшивши штрафи за військові правопорушення, пише 24 Канал.

Які штрафи стягуватимуть з ухилянтів

Штраф за ухилення від постановки на облік пропонують збільшити до 8500-17000 гривень. На даний момент його розмір становить 3400-5100 гривень.

Порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію загрожує пересічним українцям штрафами у розмірі 25500-34000 гривень, а посадовцям - 34000-85000 гривень.

За порушення тих самих норм в особливий період штраф сягатиме 34000-51000 грн для громадян та 153000-204000 грн для посадовців.

При цьому порушників під час дії особливого періоду може бути затримано на строк до 3 годин для складення протоколу. У деяких випадках, якщо необхідно встановити особу або з'ясувати обставини правопорушення, затримання може тривати до 3 діб.

Розширення кримінальної відповідальності

За ухилення від мобілізації передбачено кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо ухвалять запропоновані зміни, покарання зможуть застосовувати і щодо громадян, які відмовляються проходити медичний огляд.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту, його метою є удосконалення з урахуванням вимог воєнного стану засад адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Крім того, Кабмін планує розробити механізм, за яким не складатимуть протокол у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень. Зокрема, це стосується випадків, коли розгляд правопорушень віднесено до ТЦК та СП, якщо громадянин, якому було належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, не з'являється без поважних причин.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW