Сьогодні розпочинаються виплати за зруйноване війною житлоВ Україні сьогодні, 27 грудня, розпочинається виплата компенсацій українцям, чиє житло зруйноване внаслідок війни.

Як повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через "Дію" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири.

Протягом п'яти робочих днів надійде підтвердження в "Дії" про те, що кошти заброньовані. Після цього протягом 30 днів треба оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо не встигнути за цей час - потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів.

"До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або у ЦНАПі", - зазначив Кубраков.

Для цього потрібні:
заява;
документ, що засвідчує право власності;
технічний звіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

Кубраков наголосив, що будь-яку квартиру чи будинок на первинному чи вторинному ринках можна придбати в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де розташована зруйнована нерухомість.

"Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифіката, ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкта нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифіката - різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з РФ", - пояснив він.

За його словами, станом на сьогодні сформовано 1,64 тис. сертифікатів на суму понад 3 млрд грн. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття.

"На цьому етапі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок. Але вже в січні-лютому очікуємо можливості реалізації сертифіката на придбання будматеріалів та замовлення робіт - для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці", - заявив Кубраков.

Нагадаємо, міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що мільйонам українців можуть затримати пенсії та зарплати.

Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua" – джерело важливих, актуальних та перевірених новин.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW