Скільки військових адміністрацій утворено в Україні за час дії воєнного стану?В Україні було утворено 184 військових адміністрацій населених пунктів за час дії воєнного стану. З них 61 діє у містах, враховуючи Київську міську військову адміністрацію, 59 - у селищах та 64 - у селах. Про це свідчать результати дослідження Руху ЧЕСНО.

24 лютого 2022 року були утворені військові адміністрації на базі діючих до того облдержадміністрацій у 24 областях, а також на базі районних держадміністрацій. У Гостомелі на Київщині створили першу військову адміністрацію в Україні після початку повномасштабного вторгнення, за указом Володимира Зеленського від 21 березня 2022 року. Це єдина така адміністрація у Київській області.

Скільки військових адміністрацій утворено в Україні за час дії воєнного стану?, фото-1

Останньою створеною була Сумська МВА 31 жовтня 2023 року. Найбільше військових адміністрацій у Херсонській області - там їх утворено 50. Ще 37 ВА населених пунктів діють в Запорізькій області та 36 - в Донецькій.

Військові адміністрації мають бути в першу чергу інструментом для оптимізації управління громадами та регіонами в умовах війни. Водночас частина ВА утворені в окупованих містах та селищах та діють в екзилі, а частина - у населених пунктах, далеких від лінії фронту. Наразі основна задача для влади - розмежувати повноваження військових адміністрацій та місцевого самоврядування, а також запропонувати прозорі механізми та чіткі критерії формування військових адміністрацій, - пояснює лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Раніше "Рух ЧЕСНО" повідомляв, що кількість військових адміністрацій в населених пунктах може збільшитися через заборону проросійських партій, адже 60 місцевих рад ризикують втратити правомочність у випадку відкликання депутатів заборонених партій, поєднаного з добровільним чи вимушеним виключенням зі складу ради одного чи кількох представників інших партій.

Читайте також: "23 новини 2023 року: якими подіями жив Кам'янець-Подільський та район".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW