"Зарплати та пенсії затримають цим групам українців": у Мінекономіки зробили вражаючу заяву про дефіцит грошейМільйонам українців доведеться затримати виплати, якщо міжнародні партнери не нададуть грошову допомогу, яку обіцяли. Йдеться про зарплати державним службовцям та пенсії.

Як інформує "biz.today.ua", відповідну заяву зробила міністр економіки Юлія Свириденко. Вона повідомила, що дефіцит зовнішньої підтримки поверне вітчизняну економіку до режиму "виживання" після того як вона почала відновлюватися у 2023 році.

"Підтримка партнерів є вкрай важливою. Нам це потрібно терміново", - зазначила чиновниця.

Вказано, що влада намагається знайти кошти для надання допомоги та забезпечення виплат у той час як союзники не надали її. На 2024 рік потрібна величезна сума у 37 мільярдів доларів.

Адміністрація президента США Джо Байдена отримала запит на фінансування у розмірі 60 мільярдів доларів, а Конгрес заблокував його. При цьому на пропозицію чотирирічного пакета 50 мільярдів євро підтримки Євросоюзу наклала вето Угорщина. Лідери організації знову зустрінуться 1 лютого, щоб спробувати подолати опір цієї країни. Також розробляються альтернативні плани щодо надання 20 мільярдів євро Києву в обхід Будапешта.

Свириденко висловила сподівання, що ЄС підтримає ініціативу у лютому і до кінця березня гроші з'являться. Однак їх все одно буде замало.

За словами Юлії Свириденко, запропонований Євросоюзом механізм фінансування у 50 млрд євро включає 8 млрд євро гарантій щодо поділу ризиків, завдяки якому Київ мав намір залучити в економіку приватні інвестиції на 30 млрд євро.

"Це не просто зберігає макроекономічну стабільність, а й створює передумови для відновлення економіки та повернення українців", - пояснила міністр.

Зарплати бюджетникам та пенсії доведеться затримати: у Мінекономіки зробили заяву про дефіцит грошей

Зарплати бюджетникам та пенсії доведеться затримати: у Мінекономіки зробили заяву про дефіцит грошей

Юлія Свириденко наголосила, що для повернення українських біженців потрібне стійке відновлення економіки. Офіційний рівень безробіття низький – 18,9%, але Україна страждає від дефіциту робочої сили у багатьох галузях.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW