Яким буде бюджет Львова у 2024 році: в ЛМР розповіли деталіПідтримка Збройних сил України, освіта, медицина і соціальний захист, критична інфраструктура та резервний фонд (ліквідація наслідків ракетних ударів) – це головні напрями, на які у 2024 році планують скеровувати бюджетні кошти Львівської громади.

Рішення щодо бюджету Львівської міської територіальної громади на сесії сьогодні, 27 грудня, підтримала більшість обранців у сесійній залі, повідомляє ЛМР.

Розмір бюджету на 2024 рік – 13 мільярдів гривень (без трансфертів). Попри те, що військове ПДФО буде вилучено з міського бюджету, підтримка військових залишається пріоритетом міста. Наступного року будуть збережені видатки на підтримку Збройних сил України в розмірі 1 мільярд гривень. Чотири інших напрямки видатків: підтримка критичної інфраструктури, медицина та соціальний захист, освіта і підтримка резервного фонду, тобто ліквідація наслідків ракетних атак.

Бюджет 2024 року буде меншим, аніж цьогорічний. Тому низку видатків довелося обмежити, адже йдеться насамперед про воєнний бюджет.

Основні показники:

підтримка ЗСУ – 1 млрд грн на закупівлю обладнання та засобів;

освіта – 4,4 млрд грн;

медицина, реабілітація та соціальний захист – 851 млн грн;

критична інфраструктура – 873 млн грн;

резервний фонд (ліквідація наслідків атак ворога) – 350 млн грн.

Як зазначила Вікторія Довжик, директорка департаменту фінансової політики Львівської міської ради, внесені зміни до бюджетного кодексу і прийнятий державний бюджет на 2024 рік поставив Львівську міськраду у певні рамки.

«В першу чергу в нас зменшується дохідна частина на цей рік. Не буде зараховуватись до місцевих бюджетів військовий ПДФО. Це податок з доходів фізичних осіб від всіх працюючих не лише у військових частинах, які отримують зарплату, а й різні силові структури: СБУ, прокуратура, Нацполіція, Нацгвардія, також ті навчальні заклади, які готують для цих структур працівників. Для нас це втрати десь 1,8 млрд. При цьому нам залишають реверсну дотацію 1,3 млрд, але збільшуються витрати на відшкодування економічно неврегульованих тарифів на тепло, виплата яких покладена на місцеві ради. Тобто підтримка теплопостачальних підприємств, де ми фактично за населення платимо ту різницю, яку мали б платити люди, якби тарифи були встановлені економічно обгрунтовані. На ці цілі передбачено 874 млн грн при реальній потребі 1,2 млрд грн.

Також в бюджеті передбачена велика кількість різних соціальних програм для підтримки різних категорій населення, зокрема, родин військових.

Ключове – попри те, що дохідна частина зменшується, ми залишаємо 1 млрд грн на підтримку Збройних сил України, як і було раніше.

Загалом найбільша частина видатків, як завжди, передбачена на галузь освіти. Це не тільки школи, але і дитячі садки, культурна сфера, театри, бібліотеки, різні культурні установи, народні доми.

Отже, бюджет наш можна сміливо назвати соціальним, спрямованим, у першу чергу, на забезпечення Збройних сил України, забезпечення соціальнокультурної сфери, яка працює у Львові, і на забезпечення критичної інфраструктури», – зазначила Вікторія Довжик.

Читайте також: Як палає російський флот: ураження "Новочеркаська", - ВІДЕО.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW