Міноборони запропонувало нові покарання за ухилення від військового обліку та мобілізації25 грудня Міністерство оборони України внесло новий законопроєкт до Верховної Ради. Він передбачає запровадження нових покарань для осіб, які ухиляються від військового обліку та служби. Зокрема, пропонують внести поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу.

Основні положення законопроєкту

Згідно з нововведеннями, передбачається збільшення штрафів за порушення встановлених правил військового обліку та законодавства про мобілізацію.

У законопроєкті також пропонують ввести механізм для затримання громадян під час воєнного стану. Затримання може бути здійснене на строк до трьох годин для складання протоколу та, в "необхідних випадках", до трьох діб для встановлення особи чи виявлення обставин правопорушення.

Згідно зі змінами до Кримінального кодексу, до складу кримінального правопорушення за ухилення від служби пропонують додати новий пункт: "у тому числі за відмову від проходження медичного огляду".

Ці ініціативи направлені на підвищення дисципліни та відповідальності громадян у сфері військової служби та мобілізації. Очікується, що проєкт розглянуть у Парламенті України в найближчий час.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW