Фахівці назвали 10 неочевидних ознак депресії, про які мало хто знаєДепресія – складний психічний розлад, найбільш поширеним і впізнаваним симптомом якого є сумний, пригнічений настрій. Але у кожної людини цей розлад може проявлятися по-різному. Медики розповіли про кілька менш відомих симптомів, які мають насторожити, пише OBOZ.UA.

Втома

Пацієнти, що страждають на депресію, можуть постійно відчувати незрозумілу втому і відсутність енергії, навіть після сну і відпочинку.

Дратівливість

Депресія іноді супроводжується підвищеною дратівливістю, занепокоєнням чи запальністю, які значно перевищують звичайні реакції на подразники.

Порушення сну

У разі депресії можуть відзначатися труднощі із засинанням, безсоння або надмірно довгий сон.

Коливання апетиту та ваги

У людей із депресією може спостерігатися суттєва втрата чи набір ваги, що супроводжуються змінами апетиту.

Труднощі з концентрацією уваги

Деякі пацієнти описують свій стан як "мозковий туман", коли виникають проблеми із концентрацією уваги, запам'ятовуванням інформації, прийняттям рішень.

Втрата інтересу чи задоволення

Під час депресії діяльність, яка раніше дарувала радість та задоволення, зокрема хобі, спілкування чи сексуальна близькість, втрачає для людини свій сенс.

Нез'ясовні фізичні симптоми

Якщо у людини протягом тривалого часу спостерігаються симптоми, які не піддаються звичайному лікуванню, це може свідчити про депресію. Сюди можна віднести незрозумілу ломоту в тілі, головну біль, проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Почуття нікчемності чи провини

Люди, що страждають на депресію, можуть змінити самосприйняття у негативний бік. Їх може мучити сильне почуття провини, неадекватності.

Замкнутість

При депресії люди можуть ізолюватися від соціуму, уникати громадських зборів, зустрічей з друзями та членами родини. Також може відмічатися небажання залишати постіль, надмірне використання телефону.

Безнадійність, суїцидальні думки

При важкій депресії людей охоплює непереборне почуття безнадійності щодо майбутнього, переконаність у тому, що ситуація не зміниться на краще. Це може супроводжуватися думками про смерть чи самогубство.

Фахівці наголошують, що наявність одного або кількох з описаних симптомів не є автоматичною підставою для постановки діагнозу "депресія". Але за їх наявності варто звернутися за професійною допомогою.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW