Про небезпеку тонкої криги нагадали волинянамПро небезпеку тонкої криги нагадали волинянам, фото-1

Як поводитися у випадках провалу під кригу, як допомогти іншим та правила безпеки на льоду для дітей та дорослих, – про це напередодні різдвяно-новорічних вихідних нагадав волинянам керівник прес-служби обласного управління ДСНС Волині Володимир Нестеров.

Про це повідомляють на сторінці Волинської ОВА у «Фейсбук».

Перший лід є надзвичайно небезпечним. Особливо зараз, коли відлигу скує пониження температури і крига на річках та озерах стане трошки міцнішою. Однак це – лише на перший погляд, наголошує рятувальник.

«Я б сказав, що це період особливої небезпеки. Перший лід завжди немов кличе до себе дітей та рибалок. Але він є нестійким. Течія на річках та вода поблизу берега, як правило, не замерзає настільки міцно, аби витримати дорослу людину. І такий випадок у нас уже був. В Нововолинську ледве не потонули двоє дітей 11 років, провалившись під кригу. На щастя, їхні життя врятували», – розповідає Володимир Нестеров.

Упродовж зимових місяців 2023 року на Волині мали місце п’ять трагічних випадків загибелі людей на льоду.

Що робити, якщо ви провалились під кригу? Насамперед, спробувати опанувати себе, радить рятувальник:

«Треба розкинути руки якомога ширше в тому місці, де ви провалились і не намагатись одразу вибратись на лід в ту ж саму секунду. Треба опанувати себе. Далі, не опираючись грудьми на кригу, а методом перекочування спробувати вибратись із ополонки на міцніший лід, щоб вибратись із крижаної води. Якщо це вдалось, то потрібно не вставати на ноги, а поповзом повертатись до берега тим самим шляхом, яким ви йшли до того, як провалились. А тоді якомога швидше зняти мокрий одяг і зігрітись».

Якщо ви стали свідком випадку, де людина провалилась під кригу і потребує допомоги, насамперед треба зателефонувати за номером 101. Викликати рятувальників, чітко вказавши адресу місця події і, по можливості, зустріти їх.

Час порятунку у таких випадках швидко спливає, тож варто спробувати надати постраждалому допомогу:

тверезо оцініть свої можливості. Витягнути людину з ополонки зможе не кожен;

обов’язково сповістіть рятувальників за номером 101;

повідомте людину про те, що наближаєтесь і спробуєте допомогти;

НЕ наближайтесь до краю криги;

спробуйте подати постраждалому довгу палицю, мотузку, драбину, санчата, щось із верхнього одягу (шарф або куртку, тримаючи річ за рукав).

Все це можна використати як опору і підтримати людину на воді, доки не надійде служба порятунку. Пам’ятайте, що у крижаній воді одяг набрякає і стає важким, а людина швидко втрачає сили від переохолодження.

«Повторюю, відлік іде на секунди. Найкраща порада – не виходити на тонкий лід, а дітей від цього суворо застерегти. У період зимових канікул і святкових днів потрібно подвоїти пильність за дотриманням правил безпеки і слідкувати за вашими дітьми, щоб вони не втрапили у біду чи у халепу», – наголошує Володимир Нестеров.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW