У Запорізькій області окупанти опублікували фейк про 75% українців, що слідкували за пресконференцією ПутінаПредставники окупаційної влади у Запорізькій області поширили інформацію про те, що нібито переважна більшість українських інтернет-користувачів дивилася трансляцію з Путіним.

Зокрема, 18 грудня, в день проведення пресконференції президента України Володимира Зеленського про це написав окупаційний канал «Токмак Сегодня», що часто розміщує перепости контенту з прокремлівських телеграм-каналів

«После того, как стало известно, что 75% украинцев смотрят прямую линию вопросов и ответов Путина, Зеленский решил провести собственную «большую пресс-конференцию» впервые с начала СВО», - зазначається в телеграм-каналі.

У Запорізькій області окупанти опублікували фейк про 75% українців, що слідкували за пресконференцією Путіна, фото-1

Аналогічну інформацію опублікували і проросійські телеграм-канали та ряд ЗМІ, такі як газета «Комсомольская правда», Pravda.ru, Ura.ru , «Украина.ру», ИА «Красная весна» та інші новинні ресурси. В своїх повідомленнях вони опиралися на якісь дані дослідницького інституту Gallup, де вказано, що 75% українців, у яких є інтернет, дивилися пряму лінію з Путіним за допомогою сервісів VPN. Глубина перегляду склала рекордні для України 50%.

Насправді ж на офіційному сайті Gallup, а також в їх соцмережах (X, Instagram, Facebook) немає жодних згадок про таке дослідження. Востаннє про Росію дослідники писали у листопаді 2023 року за результатами дослідження довіри мешканців РФ до власної армії.

Таким чином, окупаційний телеграм-канал оприлюднив неправдиву інформацію про неіснуюче дослідження. Який відсоток українських інтернет-користувачів на самому місці слідував за прес-конференцією Путіна в прямому ефірі, невідомо.

Маніпулятивним також є твердження про те, що Володимир Зеленський лише зараз вперше провів пресконференцію з початку повномасштабного вторгнення. Насправді, лише в 2023 році він провів велику конференцію на День журналіста, 6 червня 2023 року, яка тривала півтори години та відбувалася у Маріїнському палаці. Ще одну велику прес-конференцію Володимир Зеленський провів у першу річницю повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2023 року. Протягом 2022 року він провів одну велику прессконференцію у квітні, де обговорювалися важливі питання, такі як візит голови Пентагону до Києва, можливе використання ядерної зброї Росією, участь Романа Абрамовича у переговорах та інше.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW