Везуть ікони та все необхідне: у Чернігові провели святкову службу в опечатаному соборі25 грудня у Спасо-Преображенський соборі провели святкову службу на честь Різдва. Як повідомляє Суспільне, готувати храм розпочали з 8-ї ранку.

Оскільки в храмі немає ікон, після того, як священники УПЦ МП забрали всі свої речі, священнослужителі ПЦУ привезли із самого ранку все необхідне для проведення святкової літургії, зокрема й ікони.

Також в храмі перебували парафіяни УПЦ МП, але надавати коментарі журналістці Суспільного відмовилися. З її слів, вони запевняюли, що прийшли на службу, так як у них свято святого Спиридона.

Нагадаємо, 5 жовтня 2023 року комісія Міністерства культури почала роботу на об'єктах, які входять до структури Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній».

В результаті обстежень, опечатали шість культових споруд та заборонили парафіянам доступ до них. Серед цих об’єктів і Спасо-Преображенський собор.

Комісія Мінкульту визнала стан Спасо-Преображенського, Троїцького та Успенського соборів, які були у користуванні УПЦ МП, як незадовільний. На думку комісії, ці культові споруди потребують комплексних ремонтно-реставраційних робіт.

Релігійна громада УПЦ назвала такі дії протиправними, тож наступного дня парафіяни та священники УПЦ МП почали вивозити зі Спасо-Преображенського собору усі речі. Наразі будівля храму порожня.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW