У Гадячі відроджують газету з понад 100-річною історієюНа Полтавщині у Гадячі планують відновити газету «Рідний край». Вона була заснована ще 1906 року, а з 1917 року її редагувала відома українська письменниця Олена Пчілка.  

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів голова Громадської спілки "Українська культурна спадщина" Олексій Новіков.

Для того часу газета була дуже прогресивною, а історичні оголошення, де до співпраці запрошували жінок і пропонували робити дописи українською мовою – яскраве тому підтвердження.

Під редакцією Олени Пчілки газета «Рідний край» повністю виходила українською мовою. Сторінки цього видання наповнювали історичними матеріалами. Відомо, що деякі з них були вилучені політичною цензурою

"Газета зареєстрована як "Рідний край". Якщо зірки зійдуться, то в перший день 2024 року 1/1865 (1864 номери вийшли впродовж 1906-19 років — ред.)номер побачить світ. В першому номері буде надрукована обкладинка оригінального номера за 15 грудня 1917 року, де надруковане рішення Гадяцького надзвичайного зібрання, що газеті земства надано назву "Рідний край". А саме цікаве у цьому номері – наступна стаття "Більшовики оголосили Україні війну", — розповів в ефірі Українського радіо "Полтава" Олексій Новіков.

Відроджену газету планують видавати раз на тиждень і розповсюджувати її на всій території Полтавщини як за передплатою, так у роздріб.

Нагадаємо, що Полтавщина збільшить витрати на харчування дітей в школах.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW