ISW: росіяни намагаються приховати порушення ними Конвенції про заборону хімічної зброї810-та бригада морської піхоти Чорноморського флоту росії відредагувала своє повідомлення про газові атаки у Кринках, аби приховати порушення Конвенції про заборону хімічної зброї, учасницею якої є росія.

Як повідомляє "Дзеркало тижня", про це Американський Інститут вивчення війни ISW зазначає у своєму черговому звіті

22 грудня у своєму Telegram-каналі 810-та бригада повідомила, що «радикально змінює тактику» проти українських сил у Кринках на лівому березі Дніпра неподалік Херсону. Російські морпіхи тоді розповіли, що скидають з безпілотників на українські позиції гранати К-51 наповнені подразнюючим газом CS, різновидом сльозогінного газу, який використовується для боротьби з масовими заворушеннями.

Росіяни ж застосовують його для того, щоб вивести українських бійців з їхніх укріплень і після того обстріляти їх з різних видів зброї.

ISW каже, що росіяни відредагували пост, щоб видалити конкретне посилання на гранату К-51. Однак попередній варіант допису все ще можна побачити в російських акаунтах соціальних мереж, які опублікували його скріншоти.

Дослідники кажуть, що майже відразу після публікації посту, один із російських військових блогерів розкритикував 810-ту бригаду за розкриття нової, сумнівної з точки зору міжнародного права, тактики. Ця критика могла бути однією з причин того, що скандальний допис був відредагований.

Раніше CNN повідомила, що армія росії почала частіше скидати заборонений газ на українські позиції.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW