В Україні виставили на продаж 1-гривневу монету з дефектом: ціна вже сягнула 35 000 грнДеякі старі українські монети є цінними об'єктами для колекціонерів і коштують набагато вище за свій номінал. Причому донині такі монети можуть перебувати будь-де, навіть у вашому гаманці.

Наприклад, 1 гривня завдяки своєму унікальному дефекту на сайті-аукціоні Violity привернула увагу багатьох нумізматів, які бажають її купити. За рідкісну монету вже готові викласти 35 000 гривень, пише РБК-Україна.

Як виглядає цінна монета

Монету виставив на аукціоні продавець зі Львову. Це 1 гривня 1992 року класифікації 1.1ААг, - цей "код" і визначає її цінність.

Монета стала рідкісною завдяки тому, що під час карбування вона отримала певні дефекти і була позбавлена однієї з головних розпізнавальних ознак. Річ у тім, що у цієї монети гладкий гурт. Через це її називають "незакінченою".

Фото: violity.comФото: violity.com

Дефект стався через відсутність на карбувальному заводі спеціальних інструментів. Але все ж монета якимось чином потрапила в обіг у невеликій кількості екземплярів. Тому зараз вона так дорого коштує.

Станом на 23 грудня вартість монети сягає 35 тисяч гривень. Уже зроблено 45 ставок, за лотом спостерігає 279 людей, а до закінчення аукціону лишається ще один день.

Судячи з усього, аукціон буде продовжуватися, тому вартість монети може ще більше зрости.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW