Освіта, ЖКГ та підтримка військових: запорізькі депутати прийняли бюджет на 2024 рікДохідна частина бюджету Запорізької міськради на 2024 рік складає 8,47 мільярда гривень. Видатки складають 8, 04 мільярда гривень.

Про це стало відомо під час засідання двадцять другої сесії Запорізької міської ради, передає 061.

Найбільшими за обсягами надходженнями бюджету є податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, єдиний і акцизний податки (на ці джерела припадає 98,2% надходжень загального фонду).

Прогнозний показник доходів загального фонду (без врахування офіційних трансфертів) порівняно до очікуваних надходжень поточного року зменшено на 410 тисяч гривень або на 5,4%. Якщо розглядати обсяги доходів у співставних умовах (тобто вирахувати надходження податку на доходи фізичних осіб від грошового забезпечення військовослужбовців в поточному році), то заплановано приріст на 6,2% (+419 мільйонів гривень).

По видаткам традиційно найбільша сума припадає на сферу освіти (3,6 млрд грн), ЖКГ та інфраструктура (1,5 млрд грн), органи місцевого самоврядування (676 мільйонів гривень), транспорт та зв’язок (497 мільйона гривень), охорона здоров’я (377 мільйона гривень), соціальний захист (248 мільйонів гривень), територіальна оборона та підтримка військових (200 мільйонів гривень), фізична культура і спорт (182 мільйона гривень), виплата кредитів (143 мільйона гривень), сфера культури (106 мільйонів гривень) на інші заходи та програми – 563 мільйона гривень.

На підтримку ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» та КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» в проєкті місцевого бюджету заплановані видатки у розмірі 435 мільйонів гривень.

На цифрову стратегію міста заклали 42,2 мільйона гривень, на підтримки КП "Муніципальна телевізійна мережа" – 13,8 мільйона гривень, на КП «Муніципальна варта» виділяють 9,2 мільйона гривень, на «Туристичний інформаційний центр» – 7,5 мільйона гривень, утримання КУ «Інститут розвитку міста Запоріжжя» та заходи з енергозбереження – 6,5 мільйона гривень, на центр соціальної підтримки для дітей та сімей «Затишна домівка» – 5,7 мільйона гривень, на утримання та благоустрій міських кладовищ – 13,5 мільйона гривень.

Перед розглядом бюджету депутати заслухали виступ директорки департаменту фінансової та бюджетної політики Вікторія Логвиненко щодо резолюції по громадським слуханням, оскільки представниці ініціативної групи слова не надали. Посадовці фіндепартаменту надали свої контраргументи на пропозиції громадськості скоротити витрати на інфраструктуру, утримання муніципального телеканалу, Мунварти і так далі.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW