Справжній шок: у Польщі викрили 11 молодих українців, які шпигували на користь росіїУ Польщі засудили 11 громадян України та 3 росіян і білорусів за шпигунство на користь росії. Серед покараних – переважно молоді чоловіки з різних регіонів України.

Про це пишуть польські видання radio.lublin.pl і РАР, пише Львів1256.

Частина підсудних подали клопотання про винесення обвинувального вироку без судового розгляду, справи інших – розглядатимуться в окремих судових засіданнях.

Українців, росіянина та білорусів звинуватили у шпигунстві, а також у створенні організованої злочинної групи. Спільникам рф призначили від 1,1 року до 6 років позбавлення волі, штрафи від 1 тис. до 15 тис. злотих і конфіскацію отриманої винагороди. Неповнолітнього хлопця відправлять до виховного центру і зобов’яжуть продовжити навчання.

Серед засуджених є 11 українців, польське видання опублікувало їхні дані:

19-річний Богдан С. з Полтави, 19-річний Артем А. з Херсона, 23-річний Дмитро С. з Мелітополя, 33-річний Роман З. з Миколаєва, 18-річний Ростислав К. із Кривого Рогу, 29-річний Андрій П. із Кривого Рогу, 26-річний Олексій П. із Кривого Рогу, 24-річний Вадим М. з Вінниці, 44-річний Ярослав Б. з Долини, 17-річний Богдан К. з Дубна, 17-річний Артур М. з Чернігова.

Розслідування стосується загалом 12 українців, трьох студентів з Білорусі та росіянина, який грає у Першій хокейній лізі. У справі було затримано 16 осіб.

“Ми маємо справу з таким сучасним, можливо, досі невідомим способом ведення або фактично організації шпигунської мережі на території країни. Я переконаний, що це досить незвично, щось нове не лише на території Польщі, але й усього ЄС”, – сказав прокурор Пьотр Лопатинський.

Шпигуни діяли від січня до березня 2023 року в Хелмі, Медиці, Перемишлі, а також у Жешуві, Варшаві та Помор’ї. Вони проводили розвідку військових об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури, відстежували й документували проходження транспортних засобів із військовою та гуманітарною допомогою для України.

Вони також готувалися до диверсій на залізниці. Жоден з обвинувачених не з’явився в залі суду під час оголошення вироку.

Вирок, винесений Люблінським воєводським судом, не є остаточним, але через добровільне виконання вироку можливості його оскарження обмежені.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW