"Повістки мають отримувати діти чиновників, політиків та бізнесменів": військовий пояснив, як змінити настрої в суспільстві щодо мобілізаціїУкраїнський військовий і керівник ініціативи "A.Drones" Юрій Касьянов спробував дати свої відповіді на деякі важливі запитання, які ставили президентові Зеленському на пресконференції і які стоять перед країною.

Своїми роздумами Касьянов поділився у Facebook, пише ТСН.

Мобілізація пів мільйона осіб

Касьянов прокоментував пропозицію Генштабу мобілізувати 450-500 тисяч осіб.

"Моя відповідь: така мобілізація необхідна. Її треба було проводити ще пів року тому. На фронті гостро не вистачає бійців. У нас великі втрати. Противник має чисельну перевагу. Ті, хто воює, робить це вже щосили, без відпочинку, і якщо не буде свіжих підготовлених поповнень, ворог може прорвати фронт, і тоді президентові вже не доведеться ухвалювати непопулярні рішення.

Якщо ворог прорве фронт, він може захопити нові території, взяти десятки тисяч полонених і знову опинитися під Києвом. Тоді виборів точно не буде", – зазначив військовий.

Водночас він наголошує, що мобілізація має бути "прозорою і розумною". Повістки мають отримувати всі – навіть діти чиновників, політиків, великих бізнесменів.

Зниження мобілізаційного віку

На думку Касьянова, необхідно знижувати мобілізаційний вік, і не до 25, а до 20 років.

"У нас сьогодні армія людей похилого віку, в середньому далеко за 45 років. Це абсурд, коли інсультники та інфарктники намагаються воювати, а молоді та здорові сидять у тилу.

Завжди і скрізь, у всіх війнах до діючої армії брали молодь, насамперед від 18 до 25 років, потім – до 35 років, а старших 45 років або не брали в армію взагалі, або з них формували народне ополчення. У нас усе з точністю до навпаки. Така армія воює погано", – вважає Касьянов.

Розумний підхід

Військовий виступає проти "полювання" військкоматів на призовників.

"Мобілізація має бути розумною – не можна гребти всіх підряд, кого зумів зловити військкомат. Люди, зайняті на критично важливих виробництвах, зайняті виробництвом зброї та військової техніки, повинні мати залізну, стовідсоткову бронь.

Люди, які мають здібності до управління дронами, повинні ставати операторами. Механіки – займатися технікою, програмісти – програмуванням тощо", – зазначає він.

Касьянов виступає за мобілізацію жінок, у яких немає дітей. Йдеться не лише про лікарок, психологинь, бухгалтерок і комірниць.

На його думку, з жінок можна формувати окремі жіночі підрозділи для охорони військових об'єктів у тилу, оборони узбережжя, для протиповітряної оборони (наприклад, мисливці за "Шахедами" можуть бути жінками), для прикриття держкордону на півночі країни. Таким чином можна вивільнити до 150 тисяч чоловіків для інших напрямків.

"Ціна мобілізації – це не лише питання грошей. У нас, власне, нема вибору. Звісно, якщо просто порахувати вартість обмундирування, спорядження, утримання – вийде астрономічна сума.

Але на кону саме існування України, тому необхідно ухвалювати рішення про мобілізацію і шукати гроші. Зокрема шляхом скорочення державних видатків за іншими статтями бюджету", – підсумував Юрій Касьянов.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW