Кому можуть виписати чималий штраф на Новий рік: важливе попередження для українцівРаніше святкування Нового року в Україні не обходилося без численних феєрверків, які допомагали створювати святковий настрій і дітям, і дорослим.

Але зараз, під час дії воєнного стану, в Україні заборонено використовувати феєрверки, як і будь-яку іншу піротехніку. За порушення передбачено серйозне покарання. Про це нагадує видання РБК-Україна.

За інформацією Опендатабот, за 2023 рік зафіксовано щонайменше 21 випадок порушення цієї норми, за які призначено покарання.

Найбільша кількість порушень спостерігалась в Києві. Також у державному судовому реєстрі значаться рішення щодо порушників на Дніпропетровщині, Одещині, в Харкові. При цьому 57% справ класифікували як адміністративні правопорушення, а 43% — як кримінальні.

За використання піротехніки під час війни передбачено три види покарання: штрафи, виправні роботи та позбавлення волі. На вирок впливають додаткові фактори. Обтяжувальними обставинами можуть бути здійснення порушення в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, попередні судимості тощо.

Наприклад, за використання феєрверків у лютому 2023 року в Одесі суд позбавив чоловіка волі на термін понад п'ять років, оскільки в нього вже був "умовний термін".

Найчастіше за таке порушення суди призначали штрафи від 54 грн до 34000 грн. Одному з порушників присудили 40 годин виправних робіт.

Варто враховувати, що в новорічну річ можуть покарати і за порушення комендантської години. У разі перебування людини на вулиці в цей період її можуть затримати поліцейські для перевірки та з'ясування обставин. Якщо у людини будуть відсутні документи, її можуть доставити до відділку для встановлення особи.

Крім того, не виключено, що напередодні свят ухвалять у другому читанні закон, що запроваджує штрафи за порушення комендантської години. Якщо його встигне підписати президент, то порушникам можуть виписати штраф до 17000 грн.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW