У період новорічних свят тисячі українців можуть стати жертвами шахраїв: як уникнути обману і втрати грошей



Зимові свята – сприятливий період для зловмисників, які традиційно активізуються і застосовують різноманітні схеми для виманювання грошей у простих громадян. Про те, які шахрайські схеми найбільш поширені в ці тижні та як не потрапити на гачок аферистів, розповів OBOZ.UA.

Фальшиві інтернет-магазини

Це одна з найбільш популярних схем, адже в період свят люди здійснюють багато покупок. Аферисти створюють сайти, які повністю копіюють відомі інтернет-магазини. Там вони виставляють товари за значно приваблішими цінами та чекають на покупців.

Далі, коли людина замовляє товар і оплачує його, то або взагалі нічого не отримує, або отримує неякісну підробку. Щоб не стати жертвою, слід робити покупки тільки на довірених сайтах магазинів, що мають гарну репутацію. Не варто "вестися" на низьку ціну, а перед тим, як переводити гроші за товар, потрібно перевіряти відгуки про магазин.

Неіснуючі кредитні картки

Шахраї розуміють, що в період свят багатьом українцям бракує грошей, щоб придбати все потрібне для святкового столу, подарунки для близьких тощо. І коли людина раптом отримує пропозицію оформити нову кредитну картку з "дуже вигідними умовами", то сподівається вирішити свої проблеми завдяки цьому.

Аферисти, представляючись представниками фінустанов, телефонують до свої потенційних жертв і нав'язують кредитні картки. Потім вони запитують особисту інформацію та номер картки для активації - нібито це необхідно для оформлення.

Отримавши ці дані, зловмисники можуть дуже просто зняти гроші з рахунку людини. Щоб не потрапити в таку пастку, слід пам'ятати, що не можна надавати особисту інформацію та номер кредитної картки стороннім особам по телефону.

Фальшиві благодійні фонди

Також аферисти часто створюють фальшиві благодійні фонди, які збирають гроші на армію, допомогу хворим, подарунки дітям-сиротам та ін. Але, зібравши кругленьку суму, вони не направляють її тим, хто потребує допомоги, а кладуть собі в кишеню.

Щоб не стати жертвою такої схеми, слід перевіряти документи і легітимність благодійного фонду, читати відгуки про нього. Переказувати гроші безпосередньо на особистий рахунок не варто.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW