Охочих "відкосити" примусово доставляють до ТЦК та СП: на яких підставах і як це відбуваєтьсяВручення повісток за місцем проживання – один із основних способів оповіщення військовозобов'язаних в Україні під час загальної мобілізації. Тепер під час поквартирного обходу громадян за адресами проживання співробітників ТЦК супроводжуватимуть правоохоронці.

Про це повідомив речник обласного Полтавського ТЦК та СП Роман Істомін, пише 24 Канал.

Як пояснив Істомін, таке нововведення необхідно для запобігання ухиленню від мобілізації. Насамперед зміна у процесі оповіщення громадян розрахована на виявлення осіб, які неодноразово порушували правила військового обліку.

Завдяки такому рішенню працівники ТЦК у супроводі поліції можуть примусово доставляти до військкомату чоловіків призовного віку, які вже раніше отримували повістку, однак ігнорували виклик.

До цього співробітники ТЦК самостійно таких заходів вжити не могли, бо не мають таких повноважень. Вони могли лише потім передавали до поліції дані військовозобов'язаних, які не з'являлися за повісткою, щоб ті розпочали пошукові заходи.

Присутність поліції, каже Істомін, дасть громадянам усвідомити, що дії ТЦК законні. Тому ті, хто хоче відкосити від служби, вже не зможуть вигадати якусь "незаконність" під час вручення повістки.

Варто додати, що незабаром новим законом про мобілізацію повноваження працівників ТЦК можуть розширити.

Зокрема, якщо це відбудеться, вони зможуть:

  • вести аудіо і відеозаписи;
  • перевіряти приписні і документи у громадян.

Крім того, планується додати можливість вручення повістки не тільки особисто під розпис, а й через електронну пошту, рекомендованим листом, вручення представниками органів виконавчої влади.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW