Скільки мандаринів можна з'їсти на день і кому на них краще не "налягати"У зимовий період мандарини традиційно стають одним із найпопулярніших фруктів. Але дієтологи запевняють, що попри смак і користь цих цитрусових, вживати їх безконтрольно все ж не можна. Яку кількість мандаринів можна їсти на день, а кому варто відмовитись від них, пише ТСН.

Чим корисні мандарини

У мандаринах дуже багато корисних речовин, причому вони містяться не тільки в соковитій м'якоті, а й в шкірці і навіть білих волокнах, які багато хто прибирає під час чищення цитрусових.

Завдяки високому вмісту вітаміну С мандарини сприяють зміцненню імунітету, а також допомагають клітинам організму боротися з окисними пошкодженнями. Крім того, вони містять вітаміни B, D, K, магній, кальцій, калій.

Багато в них розчинної клітковини, яка покращує роботу шлунково-кишкового тракту, фітонцидів, які пригнічують ріст мікробів. Є у їхньому складі флавоноїди, які відрізняються помітним протизапальним ефектом та запобігають утворенню ракових пухлин.

Скільки мандаринів можна з'їдати на день

Єдиної думки щодо цього серед лікарів та дієтологів немає. Денна норма цитрусових залежить від їхнього розміру, кількості глюкози та фруктози. Наприклад, у більш солодких мандаринів вищий глікемічний індекс, тому порція таких плодів повинна бути меншою.

У середньому, дієтологи радять з'їдати дорослим людям не більше 4 мандаринів, а нутриціологи вважають допустимою норму 5 штук на день.

Враховуючи рекомендації ВОЗ, яка радить знизити вживання цукру до 20-25 г на день, і те, що у середньому мандарині міститься близько 12,7 г цукру, можна зробити наступний висновок. Якщо з'їсти чотири мандарина, тоді в цей день інших продуктів із цукром краще не вживати.

Крім того, фахівці наголошують, що не можна одразу з'їдати всю денну норму мандаринів за одне приймання їжі. Краще вживати їх порційно.

Кому мандарини протипоказані

Мандарини протипоказано їсти людям, що мають на них алергію, а також дітям до року. З обережністю їх потрібно їсти тим, хто страждає на шлунково-кишкові патології.

Не варто переїдати мандарини, оскільки це може призвести до здуття, печії, метеоризму, а також загострення деяких захворювань — виразки, коліту, панкреатиту, холециститу, гастриту. Через високий вміст глюкози при вживанні мандаринів відбувається викид інсуліну, що сприяє набору зайвої ваги.

Крім того, кислоти з мандаринів негативно впливають на зубну емаль, тому після їх вживання варто чистити зуби або полоскати рот.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW