Культурне надбання Покровська: громада відзначає 146-річчя від дня народження Миколи ЛеонтовичаСьогодні, 13 грудня, виповнюється 146-та річниця від дня народження композитора Миколи Леонтовича - особистості, знакової для України та для Покровської територіальної громади. Він є автором загальновизнаної культурної візитівки України – «Щедрика», який став всесвітньовідомим символом Різдва.

«Ми маємо бути горді з того, що «Щедрик» Леонтовича і до сьогодні співають в Нью-Йорку, Парижі, у Відні, в Києві і, звісно ж, у Покровську. Він любив Україну, творив українське і ніколи не зраджував своїм принципам. У Покровську є вулиця Миколи Леонтовича, встановлені дві меморіальні дошки – на будівлі, де він вчителював, та на залізничному вокзалі, його ім’я також було присвоєно дитячій музичній школі. Ми маємо шанувати і примножувати усе, що залишив нам у спадок великий композитор», - зауважила заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.

Культурне надбання Покровська: громада відзначає 146-річчя від дня народження Миколи Леонтовича, фото-1

Саме в день народження композитора покровчани та гості громади можуть замовити інивідуальну екскурсію Алеєю скульптур, яка була створена в рамках Першого міжнародного симпозіуму скульптури в камені «Музика міста».

Крім того, протягом всього тижня, з 11 по 17 грудня, Покровськ шанує пам'ять видатного композитора різноманітними активностями. До реалізації програми долучились установи відділу освіти та відділу культури Покровської громади.

Культурне надбання Покровська: громада відзначає 146-річчя від дня народження Миколи Леонтовича, фото-2

Як розповіла директорка Покровського історичного музею Ангеліна Рожкова, у рамках програми «Тиждень Леонтовича» заплановано:

  • короткий нарис та документальний фільм «Щедрик проти "русского міра"»;
  • добірку музикиМиколи Леонтовича; майстер-класи з вишивкита ліплення;
  • мініекскурсію«Таємниці України для тебе - Перебування Леонтовича М.Д. на ст. Гришине»;
  • художній день творчості».

Активності можна обрати із запропонованих та використовувати в будь-якому порядку. До заходів пропонують долучитися всім бажаючим та поділитись своїми враженнями у соціальній мережі Facebook з хештегом #Леонтович_Покровськ.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW