Як кіберполіція України бореться з російською пропагандоюУ час інтернету, в онлайн перебралися не лише покупки чи спілкування, але шахрайство, маніпуляції та пропаганда.

З кіберзлочинністю бореться спеціальний відділ поліції, який так і називається - кіберполіція. І серед їхніх головних завдань не лише розбиратися з шахрайством, яке так активно просувається через інтернет, але і боротися з ворожими наративами, пропагандою та каналами чи людьми, які це все просувають.

Наші журналісти поспілкувалися з представниками Кіберполіції і дізналися, як вони борються з фейками та пропагандою в телеграм-каналах та соцмережах.

Інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Тарас Мочернюк розказав, що наразі вони разом із волонтерами розробили спеціальний проєкт - платформу “MRIYA” для протидії російським окупантам у медіапросторі.

В рамках цього існує декілька ботів, і навіть гра.

MFwkOkLlfdxM3vpWcJ2uI8bc-oFS6-TFUPmT4DygSAG9EEtdVob8h5ULWSz3TFJrNLumHTtAOY7-T6KgIVqVTVwna0-YdoNVY5FwRyBLglKBV1LRfgc0U8Ulen8k9YhBla97x0hcbc3Ej-aV6Rattuc

Бот “StopRussia|MRIYA” приймає інформацію про фейкові ресурси, що перевіряється модераторами та відправляється на блокування в Telegram-канал і Бот.

У розділі “Надіслати скаргу на ресурс” кожен може долучитись до блокування ресурсів окупанта.

За весь цей час існування завдяки боту виявили 77 тисяч ворожих ресурсів, які поширювали пропаганду. На блокування відправили 38 тисяч платформ. Заблоковано - 19 тисяч 215 ресурсів, а розглянуто 7 мільйонів скарг.

Також в рамках платформи існує сервіс “MRIYA Automatic” - це безкоштовний автоматизований сервіс для боротьби із російською пропагандою.

Якщо ж говорити про безпосередньо роботу кіберполіції, то в їх компетенції знаходити власників навіть анонімних Telegram-каналів, які постять російське ІПСО, дезінформацію чи відверті фейки. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW