У Києві відкрилася виставка робіт словацьких художників, присвячена впливу війни на творчістьВ київській галереї сучасного мистецтва ЦЕХ відкрилася виставка «Буря». Експозиція об’єднує роботи словацьких митців різних жанрів та поколінь, які представляють свої роботи в Україні вперше з початку повномасштабного вторгнення.

Своєю творчістю вони передають почуття збентеження щодо війни та висловлюють свою небайдужість. До створення однієї з робіт зможе долучитися кожен відвідувач: її буде завершено наприкінці виставки.

Виставка проходить за підтримки Словацького посольства в Україні та відзначає 30-річчя з дня проголошення Словацької республіки і водночас виказує підтримку Україні.

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

Захід на честь відкриття виставки «Буря» відкрив Юрай Балоґг, заступник посла Словацької республіки в Україні. У своїй промові він підкреслив давні дружні зв’язки між Україною та Словаччиною. На відкритті також була присутня Драгоміра Трновцова, аташе з питань культури, соціальної підтримки та освіти Посольства Словацької республіки в Україні.

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

«Буря» демонструє, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на творчість художників та скульпторів, адже більшість робіт було створено вже під час війни. Так, Ян Василько почав створювати нові для своєї творчості картини, які відрізняються тематикою та похмурими депресивними формами. Вони мають красномовні назви «Нічне місто – Маріуполь», «Дрон», «Джавелін». На прикладі цих робіт можна побачити, як змінюється творчість художника, коли в сусідній країні йде жорстока війна.

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

Спеціально для виставки в Києві Йозеф Пілат створив інтерактивну роботу, що дозволить відвідувачам поділитись баченням України та побажаннями. Це великий білий лист калини – символу України, на якому кожен зможе написати своє послання. Таким чином митець висловлює свою підтримку та солідарність з Україною. Робота буде завершена завдяки внеску всіх бажаючих наприкінці виставки і повернеться до Словаччини.

Завдяки роботам Світлани Фіаловової глядач зможе зрозуміти, як змінилася реальність через призму мистецтва. Хаотичні, деталізовані малюнки художниці нагадують внутрішній стан майже кожного українця, адже після початку повномасштабного вторгнення ми переживаємо бурю емоцій, в тому числі розгубленість щодо сьогодення та майбутнього.

Богдан Гостіняк представляє на виставці дві роботи, які зачаровують своїми кольорами та тематикою. Картина 2019 року «Сяйво» ніби віщує загрозу, що насувається, у вигляді оленя з палаючими рогами. А картина 2022 року «Піднятий камінь» може прямо символізувати відважний опір українців у повномасштабній війні: на ній зображений напружений момент, в якому лише глядач вирішує, чи гусінь повалить гору, чи розчавиться під нею. Це символ боротьби не лише українців, але і всього світу, що підтримує Україну.

Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»Нова виставка київської галереї ЦЕХ «Буря»

Проєкт «Буря» є продовженням виставки словацьких митців «Затишшя», яка виставлялася у галереї «Цех» з грудня 2021 року по лютий 2022.

Кураторка виставки - Оксана Гошко

Виставка «Буря» проходить з 1 грудня 2023 року до 1 лютого 2024 року. Вхід вільний для всіх бажаючих: галерея ЦЕХ, Київ, вул. Кирилівськам, 69.

Ще більше новин читайте в нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більше новин, щоб ви завжди бути в курсі та нічого не пропустили.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW