На Сумщині прокуратура домоглась повернення з недобросовісного користування земельних ділянок водного фонду вартістю 158,5 млн грнЗа позовом Роменської окружної прокуратури рішенням суду від 12 грудня 2023 року розірвано договір оренди земельних ділянок водного фонду загальною площею 3,12 га вартістю 158,5 млн грн та повернуто їх у розпорядження районної держаної адміністрації.

Прокуратурою встановлено, що у 2006 році між фізичною особою та Роменською районною державною адміністрацією укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 3,12 га з розташованим на ній ставком площею 2,20 га, які знаходяться на території Хмелівської сільської ради.

Укладаючи договір оренди землі водного фонду для вирощування риби, фізична особа, поряд з іншими обов’язками, взяла на себе зобов’язання у сфері охорони навколишнього природного середовища. Попри це, орендар не розробив та не отримав необхідних дозвільних документів, як наслідок не забезпечив правильної експлуатації водного об’єкту, допустивши самовільне скидання води, чим порушив нормальне функціонування цілої екосистеми, поставивши під загрозу життєдіяльність водних організмів.

З урахуванням грубого порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом. Суд погодився з доводами прокуратури, розірвав договір оренди землі та зобов’язав фізичну особу повернути Роменській районній держаній адміністрації Сумської області зазначені земельні ділянки.

Пресслужба обласної прокуратури

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW