Хакерська атака на monobank, технічні проблеми у Vodafone та Lifecell: збій не обмежився одним "Київстаром"Сьогодні ранок українців почався з масштабного збою в "Київстар". Абоненти лишились без зв'язку та інтернету. Проблема вплинула і на внутрішній роумінг. Доки фахівці намагаються відновити мережу, додалася спроба злому monobank. Крім цього, тривожні дзвіночки посилає Vodafone - лягла мобільна програма. 

Про це повідомляє сайт 056.

Український банк Monobank потрапив під DDoS-атаку. Вона є масованою, але її уже відбили.

"Масована DDoS атака на моно. Об'єкт атаки: точки входу на Amazon (Банки, сайт). Все під контролем", - написав співвласник Monobank Олег Гороховський.

Хакерська атака на monobank, технічні проблеми у Vodafone та Lifecell: збій не обмежився одним "Київстаром", фото-1

Також ускладення починаються у Vodafone. У оператора перестала працювати програма. При відкритті вікна з'являється повідомлення "Технічні роботи". Є проблеми і у Lifecell. Виникають технічні складнощі у роботі додатку "Мій Lifecell" та особистому кабінеті.

"Дійсно, зараз може спостерігатися подібна ситуація. Складність виникає на стороні оператора "Київстар". Проблема досліджується. Терміни вирішення питання бюбудуть відомі після встановлення причин виникнення складності. Національний роумінг з боку оператора Lifecell працює", - кажуть оператори зв'язку Lifecell.

Ці оператори наразі мають велику кількість звернень від абонентів "Київстару" щодо послуги нацроумінгу.

"На нашому боці послуга працює коректно. Принаймні бачимо абонентів lifecell, зареєстрованих у нашій мережі за допомогою послуги національного роумінгу. Так само, абоненти Vodafone можуть реєструватися в мережі іншого оператора, наразі це також тільки мережа lifecell", - повідомляє компанія, додаючи, що вже повідомили про проблему в "Київстар".

У Мінінфраструктури сподіваються, що мобільний оператор "Київстар" відновить звʼязок упродовж чотирьох-пʼяти годин. Однак гендиректор компанії зв'язку Олександр Комаров заявив, що строки уладнання невідомі.

Оператор заявив, що став мішенню потужної хакерської атаки, яка спричинила технічний збій. Наразі йде робота над усуненням наслідків для якнайскорішого відновлення зв’язку. Залучили представників правоохоронних органів та спеціальних державних служб. 

"Найважливіше, що станом на зараз персональні дані абонентів не скомпрометовані. Ми щиро перепрошуємо за тимчасові незручності та дякуємо за розуміння. Наша команда обов’язково надасть компенсацію тим абонентам, які не мали зв'язку або не могли скористатися нашими сервісами.

Так, наші вороги — підступні. Але ми готові зустрітися з будь-якими труднощами, подолати їх та продовжувати працювати для українців", - повідомили в "Київстар".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW