Робота в Польщі до війни була найбільш доступною для українців, які їхали за кордон у пошуках заробітку. Однак, незважаючи на те, що зараз у цій країні перебуває майже мільйон українських біженців, на польських підприємствах усе ж залишаються сотні незаповнених вакансій. На кожне таке місце готові взяти українця бодай сьогодні.
Найбільш затребувані спеціальності, яких гостро потребує польська економіка, опубліковані у щорічному "Барометрі професій" від Міграційної платформи EWL.
2024 року, як і поточного, у Польщі залишатимуться у великому дефіциті фахівці, які займаються фізичною працею. Найбільший дефіцит робочих рук відчуватиме будівельна галузь.
Отже, список фахівців, яких гостро потребуватиме польська економіка у 2024 році виглядає таким чином:
Крім того, Польщі, як і раніше, не вистачає медичних фахівців як вищої, так і середньої ланки: лікарів, медсестер та акушерок. Практично в усіх регіонах країни також не вистачає працівників суміжних з медициною спеціальностей: фізіотерапевтів, масажистів, а також сиділок, які могли б доглядати людей з інвалідністю та людей похилого віку.
Прогнозують дефіцит деяких фахівців і в галузі освіти. Особливо це стосується трудового навчання, вчителів профтехосвіти, а також вихователів дитячих садків.
Останніх стало не вистачати через те, що до Польщі переїхало чимало українських біженців із дітьми. У результаті тих фахівців дошкільної освіти, які були в країні, виявилося замало.
"Список дефіцитних професій ідентичний торішньому, за винятком того, що у 2024 році не вистачатиме ще й вихователів дитсадків", - заявив директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.
Війна в Україні стала причиною того, що вже два роки поспіль у Польщі гостро не вистачає фахівців у галузях, де традиційно працювали українські чоловіки: логістиці, на транспорті і на будівництві. Звичайно, польські роботодавці намагаються частково замінити українців, що вибули, робітниками з інших країн. Зокрема, із Азії та Латинської Америки. Проте українці залишаються у них у пріоритеті, каже Колодзейчик.