"В українців лишилось тільки 3 тижні, долар рухається до фіналу": як не втратити заощадження на початку 2024 рокуАналітики повідомили, що долар та євро знецінюються. Українцям назвали валюту, в якій краще зберігати гроші у 2024 році.

Як інформує "biz.today.ua", Голова Асоціації українських банків Андрій Дубас заявив, що кошти, які потрібні для життя, слід зберігати у гривні. Купуючи іноземну валюту для подальшого продажу, українці втрачатимуть гроші на різниці курсів. Зберігати заощадження можна як у національній, так і в іноземній валюті. Але треба пам'ятати про знецінення.

"Долар і євро за результатами року знецінюються через те, що вони теж мають інфляцію", - пояснив Дубас.

Одним із найпопулярніших і найвигідніших гривневих інструментів в Україні є купівля облігацій внутрішньої державної позики. Річна прибутковість становить 16-17%. При інфляції на рівні 6% це можна назвати хорошим результатом.

Також можна відкрити банківський депозит та зберігати на рахунках будь-яку доступну суму. Це можна зробити навіть не виходячи із дому – за допомогою мобільного банкінгу.

Вклади в іноземній валюті також є ефективним інструментом для зберігання коштів, але вони не працюють на вітчизняну економіку. Тому необхідно розглядати облігації внутрішньої державної позики та банківські депозити.

Андрій Дубас наголосив, що облігації покриють інфляцію та принесуть додатковий дохід, а вклади повністю захищені державою.

Що буде з валютою в Україні до кінця року

Аналітики фінансової групи ICU дійшли висновку, що курс долара не зміниться та залишиться в межах 36,7 грн. А до кінця 2024 року він може збільшитись до 41 грн. Перед святами валюта може коливатися, бо громадяни продають її, роблячи покупки. Але йдеться про незначні зміни, які не вплинуть на загальну тенденцію.

Цього тижня – з 11 до 17 грудня – в Україні не очікується різких змін курсу готівкового долара. Банкіри спрогнозували його на рівні 36,8–37,5 грн. Тому зараз немає сенсу купувати долари, щоб вигідніше продати їх пізніше, найближчим часом це зробити не вийде.

"Готівковий курс валют може дещо знизитися, а "відстань" між курсами скоротиться в середньому до 20-30 копійок", – повідомив голова департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW