"Ветерани часто не знають, куди йти": У Миколаєві створять мапу можливостей для ветеранів та їхніх близькихУ понеділок, 11 грудня, у Миколаєві пройшов "Publik talk:Можливості для ветеранів та їхніх родин. Миколаївщина", результатом якого має стати мапа можливостей для захисників та їхніх близьких.

Захід відвідала і редакція 0512. Організатором стала ж ГО Центр освіти дорослих «Південь» на базі якого вже проводять арттерапевтичні заходи та різноманітні воркшопи. Зокрема, у рамках проєкту передбачені курси англійської мови для військових та їхніх сімей та навчання на електрика, SMM-менеджера, графічного дизайнера, проєктного менеджера. Окрім того, передбачена і стипендія на відкриття власного бізнесу у розмірі 10 тисяч.

Також військові можуть звернутись за юридичною та психологічною консультацією.

— У нас є також психологічна ланка, що має дві складові. Перша — робота з психологом: індивідуальна і групова. Також є арттерапія, тому що кожній людині потрібне розвантаження. До цього блоку у нас входить ароматерапія (виготовлення свічок), епоксидна смола, виготовлення магнітів, Таврійський розпис та вʼязання пальцями. Жінки дуже класно реагують та активно контактують з нами, — розповіла одна з організаторок Анна Сальник.

Під час обговорення мали змогу виступити як представники департаментів, так і ті організації, які надають послуги військовим.

— Зараз дуже багато організацій, як владних, так і громадських, які допомагають військовослужбовцям, ветеранам. Це і територіальні центри комплектації та соціальної підтримки, і органи місцевого самоврядування. Але ветерани часто не знають, куди йти.  І для того, щоб структурувати всю цю інформацію, ми вирішили зібрати максимально по можливості усіх тих, хто працює з цією категорією людей, — сказала одна з організаторів заходу Олександра Ющишина.

Директорка департаменту соцзахисту населення Миколаївської ОВА. Оксана Єльчієва розповіла, що наразі по області діє програма "Турбота", де можна отримати і матеріальну допомогу на відкриття власної справи. 

Розповіли присутнім і про те, що у Миколаєві працює міський центр підтримки ветеранів війни,куди також можна звернутись за консультаціями. Крім того, там проводяться заходи і для членів родин, зокрема дітей. 

Директорка миколаївського обласного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь розповіла, що за участі фонду фінансуються підприємства, де виготовляють протези. Вона зазначила, що тільки на Миколаївщині є два таких підприємства, де можна отримати допомогу. Крім того, на базі четвертої лікарні ремонтують реабілітаційне відділення. Там усі, хто потребує протезування і подальшого навчання, як користуватися протезами, проходитимуть реабілітацію

— На сьогодні в Україні майже сто підприємств, які займаються технічними засобами реабілітації. Хочу звернути увагу, що у Миколаївській області є два потужних підприємства. Керівник підприємства домовився з двома постачальниками комплектуючих, там дуже потужні комплектуючі, саме для учасників бойових дій. Їх аналогів немає більше ніде в Україні, — каже вона.

Слід зазначити, що також у Миколаєві для ветеранів та захисників працює універсальний центр фізіотерапії, реабілітації та підтримки Care4You. Там захисникам допомагають реабілітуватись після поранень чи операцій.

— Держава дає на реабілітацію військовому 4 місяці та близько 40 тисяч гривень. Він може сам собі оплатити реабілітацію, держава йому це компенсує, або ми подаємо його на безплатну реабілітацію, — розповідає засновник центру, реабілітолог Іван Логуш.

Звернутись до центру можна за адресою  вулиця Пушкінська, 48.

Не менш важливою є і психологічна підтримка і той фактор, як цю підтримку надати, аби від неї не відмовились. Для цього у Миколаївській області діє Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як". 

 За результатами цього обговорення мають створити мапу можливостей, аби кожен, хто потребує будь-якої допомоги знав куди звернутись. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW