У Запорізькій області окупанти поширюють фейк про вливання свинячої крові пораненим військовим ЗСУУ мережі пропагандисти поширюють інформацію про те, що нібито у Дніпрі викрили лікаря, який підмінив донорську кров на свинячу. З’ясувалося це після виявлених ускладнень у поранених солдат ЗСУ.

Так, 6 грудня телеграм-канал окупаційної влади «Запорожский Вестник» опублікував допис, що нібито містив скріншоти з публікації СБУ про викриття лікаря приватної лабораторії, що займається забором донорської крові, який приховував нестачу донорської крові і здійснив заміну на компоненти крові свиней.

«Случай, произошедший в Днепропетровске, достоин сценария для фильмов ужасов. Врач лаборатории, занимающейся забором донорской крови, зарабатывал деньги на несуществующих донорах – недостаток донорской крови он скрывал за счёт подмены на компоненты крови свиней. Деньги выводил через жену-бухгалтера, а «кровь» отправлял по назначению вместе с остальными пакетами. Схема вскрылась из-за осложнений у раненных солдат ВСУ, которым влили эти компоненты – плазму, эритроцитарную массу, тромбоциты и т.д. У пациентов началось банальное отторжение.  Неизвестно по какой статье теперь будут судить медика-коммерсанта – «Диверсия» или «Измена Родине» , но мы точно знаем, что думает по этому поводу Ирина Фарион:«Отравившиеся свиной кровью не являются украинцами. Это сброд, заслуживающий утилизации!», - зазначається в тексті публікації.

У Запорізькій області окупанти поширюють фейк про вливання свинячої крові пораненим військовим ЗСУ, фото-1

Цікаво, що скріншоти нібито зі сторінки СБУ, які використовують в якості підтвердження своїх слів окупанти, мають помилки у відмінюванні, наприклад: «сталИся отруєння бійців ЗСУ», «кількість пакетів з переливажться кров’ю» та таке інше. Сумнівним також є. що повідомлення містить назву приватної клініки, але при цьому не містить зазначення статті ККУ за яким ведеться досудове розслідування.

Звичайно, що ні на офіційному сайті СБУ. Ні в соцмережах правоохоронної структури такого повідомлення не має. Фото, які використовують пропагандисти у тексті насправді належать до іншої події – отриманні неправомірної вигоди лікарем-онкологом у Києві. Це фото вперше опублікувала пресслужба прокуратури Києва у 2019 році.

У Запорізькій області окупанти поширюють фейк про вливання свинячої крові пораненим військовим ЗСУ, фото-4

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW