Цінний скарб чи шматки металу: чи будуть чогось варті українські монети, які НБУ виводить з обігу



З метою оптимізації номінального ряду Нацбанк виводить з обігу монети, які були випущені до 2003 року. Деякі люди не поспішають здавати їх в банк, сподіваючись, що через певний час вони стануть цінними.

Чи варто цього очікувати, розповів редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач, пише видання OBOZ.UA.

За його словами, дорогими та колекційними такі монети не стануть, оскільки вони були випущені великими тиражами та зі звичайних металів. Цінуються монети із дорогоцінних металів або ж рідкісні екземпляри. Тобто старіння не перетворить "масові" копійки на скарб.

"Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка", – зазначив фахівець.

Віталій Ткач пояснив, що звичайні монети не коштуватимуть дорого, адже навіть зараз не всі монети сторічної давності чогось коштують.

Чи цінуються монети часів СРСР

Фахівець сказав, що, попри свій вій вік, більшість радянських копійок – лише шматки металу, за які нумізмати можуть дати символічну 1 гривню. І то за умови, що вони будуть у хорошому стані. В іншому випадку такі монети взагалі нікому не потрібні. Така ж доля очікує і українські монети, які виводяться з обігу.

"З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує", – повідомив Ткач.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW