Українцям пропонують заробляти гроші "з повітря": наймасштабніша шахрайська схема 2023 року вражає своєю цинічністю



В Україні дуже швидко стала масовою шахрайська схема, яка дивує своєю продуманістю і цинічністю. Цю аферу вже називають наймасштабнішою у 2023 році, пишуть PRO ГРОШІ.

Жертвами схеми стали тисячі українців, які у пошуках роботи "повелися" на заманливі пропозиції. Людям пропонують легкий заробіток в мережі, а в результаті залишають без засобів для існування. Постраждалі до останнього не вірять, що їх "розводять" і віддають злочинцям у середньому по 20 000 гривень.

Як працює схема

Дослідження, проведені Міжбанківською Асоціацією "ЄМА", показали, що пропозицію "заробітку в інтернеті" отримали понад 60% повнолітніх українців. Організатори схеми поєднали маркетингові хитрощі та принцип фінансової піраміди, що допомогло їм розробити одну з найбільш масштабних афер 2023 року.

Заступниця директора Асоціації Олеся Данильченко зазначила, що цю схему вона помітила десь у кінці жовтня, а бум спостерігався у листопаді.

Я сама додалась у деякі ці шахрайські групи, масштаби неочікувані. Люди переказують і 250 тис. грн. Це нагадує мені "Гру в кальмара", – розповіла вона.

"Роботодавці" набирають людей, формують з них команди та пропонують виконувати завдання різного рівня важкості. Перший етап – ставити лайки у соцмережах, коментувати, додавати товари у кошик, передивлятись відео тощо. При цьому необхідно витрачати певні суми грошей, які через деякий час повертаються на картку разом із невеликою винагородою.

На другому етапі "працівникам" доводиться витрачати більше особистих коштів: купувати товари на великі суми, відкривати депозити, переказувати на вказані рахунки тисячі гривень. При цьому їм обіцяють, що витрачені кошти повернуться разом із великими відсотками доходу. Але коли кошти від людини опиняються на картці шахрая, жертву блокують.

Зараз тисячі ошуканих українців атакують банки з проханнями повернути їм кошти. З огляду на всеукраїнську проблему банки розробити алгоритми реагування, щоб попереджувати клієнтів про можливі шахрайські дії. Наприклад, коли клієнт регулярно відправляє однакові суми, згодом отримуючи більші суми, банк надсилає попередження.

На жаль, це мало кого зупиняє, і українці продовжують втрачати кошти, повернути які майже неможливо. Організатори схеми на даний час невідомі.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW