Рідну Донецьку область популяризує історикиня родом із Донецька



Наталя Михальченко народилася в Донецьку, але після початку війни та окупації рідного міста переїхала до Дніпра. Значну частину роботи історикиня приділяє спростуванню стереотипів. У цьому їй допомагає власний блог, який об’єднав людей, шукаючих більше знань.

Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.

«Основна причина виникнення стереотипів — це те, що ми не можемо фізично знайти достовірно усю інформацію про все. Тому ми спрощуємо для себе певні знання про різні місця, країни, людей. Просто створюємо для себе якусь картинку, яка наче характеризує цих людей. Руйнування стереотипів, першою чергою, відбувається через просвіту. Ми розповідаємо реальні факти й заповнюємо ті вакууми, які заважають людям уявити собі реальних людей з інших територій, інших міст чи інших професій», — розповідає Наталя.

Наталя Михальченко UA-Travels

Наталя Михальченко UA-Travels

Наталя, як співзасновниця проєкту “UA-Travels”, отримала нагороду “Незламні зі сходу” від Східного Варіанта. Фото: Східний Варіант

У своєму блозі Наталя об’єднала аудиторію, яка зацікавлена в знаннях про український схід, готова сприймати цю інформацію та давати фідбек.

«Блог і все, що в ньому відбувається, так чи інакше працює на розкриття цієї теми та на роботу з проблемою стереотипів», — каже історикиня.

У блозі Наталя розповідає про невідому історію східних регіонів України, цікаві факти з міст та селищ, туристичні маршрути та магніти.

Цієї осені Наталя розробила цикл лекцій, які спрямовані на розкриття важливих аспектів мистецтва, культури та життя людей у регіоні. У цикл входить чотири лекції, кожна з них має свою тему та мету.

«Я вирішила, що хочеться концентровано розповісти саме про Донеччину, і поділила це на чотири лекції. Є лекція про регіон, є про промислову Донеччину, є про різні народи, які протягом історії мешкали на цих територіях, і про мистецтво й культуру. Знов таки, російська історіографія ніколи не акцентувалася на культурі, митцях і на творчих процесах, які відбувалися на сході України. Нам показували частину з важким шахтарським трудом або промисловістю. А тим часом тут вирувало й культурне життя», — пояснює Наталя.

Записані лекції разом із презентаціями до них кожен охочий може отримати за добровільний донат від 150 гривень та вище. Для цього треба перейти на потрібну сторінку в блозі Наталя, посилання тут. Усі виручені кошти підуть на підтримку Збройних Сил України.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW