Свято наближається: коли найкраще купувати ялинку у Дніпрі та як за нею доглядати



Щоб ялинка тішила вас своєю красою на Різдво та Новий рік, вам потрібно знати, коли її поставити та як за нею доглядати. Продаж новорічних ялинок розпочнеться найближчим часом в офіційно дозволиних місцях та лісогоспам. Але якщо ви хочете, щоб куплена заздалегідь ялинка простояла до Різдва і Нового року, вам потрібно вибирати її дуже уважно.

Редакція 056 розкаже, як це краще зробити. 

Справжні різдвяні ялинки живуть в оселі в середньому від чотирьох до п'яти тижнів. Британцям рекомендують встановлювати ялинку 3 грудня, щоб вона простояла весь святковий місяць до початку січня. Багато родин воліють ставити ялинки першого грудня – це також непоганий вибір.

В Україні, оскільки Різдво раніше святкувалося після Нового року, ялинкові базари відкривалися не раніше 4-6 грудня. Цьогоріч, у зв'язку з переходом на новий церковний календар, Різдво ми також святкуватимемо 25 грудня, відповідно, різдвяні базари теж можуть відкритися раніше.

Як вибрати ялинку

При виборі ялинки необхідно звернути увагу на декілька моментів. 

Свіжість. Оберіть ялинку з зеленими, гнучкими голками. Щоб перевірити свіжість, потрясіть ялинку – якщо голки не випадають легко, вона свіжа.

Підтяжка голок. Перевірте, чи не відсутні голки на нижніх гілках. Якщо гілки на дні вже відпали, це ознака, що ялинка несвіжа.

Загострені голки. Оберіть ялинку з гострими голками, оскільки це може бути ознакою свіжості та довготривалості.

Запах. Свіжа ялинка повинна мати приємний сосновий або хвойний аромат. Запах може свідчити про свіжість.

Стовбур ялинки. Стовбур повинен бути живим і вологим. Переконайтеся, що не він не обсох і не має ознак розколів.

Розмір і форма. Визначте, який розмір та форма ялинки підходить для вашого простору. Заздалегідь виміряйте висоту та ширину, щоб не помилитися.

Правильний догляд. Після покупки ялинки, правильно обріжте стовбур, поставте в воду та регулярно поливайте, щоб зберегти свіжість.Сорт ялинки: Вибирайте сорт, який відомий своєю довговічністю. Наприклад, смерека та шотландська ялинка зазвичай тримаються довше.

Живлення. Важливо, щоб ялинка отримувала достатньо води. Переконайтеся, що підставка завжди наповнена водою.

Обрізка гілок. Попросіть вирізати підніжжя стовбура, щоб полегшити водопоглинання та поліпшити доступ води до ялинки.

Зберігання від тепла. Уникайте розміщення ялинки біля обігрівачів, батарей чи прямих сонячних променів, щоб запобігти пересиханню.

Захист від вітру. Розмістіть ялинку подалі від дверей та вікон, щоб уникнути замерзання та висихання від протягів.

Опалювання приміщення. Зберігайте кімнату з комфортною температурою, оскільки надто гаряче чи холодне середовище може вплинути на ялинку.

Не залишайте на вулиці. Якщо ялинка побувала на вулиці перед тим, як увійти до теплого приміщення, дайте їй пристосуватися до температурних змін перед встановленням в кімнаті.

Як доглядати за справжньою ялинкою

Придбавши здорове дерево, щойно ви принесете його додому, вам потрібно відпиляти стовбур на 2-3 см. Це позбавить ваше дерево від затверділого соку і дозволить йому вбирати багато води, щоб залишатися свіжим і зеленим протягом усіх свят. Справжні різдвяні ялинки можуть випивати до півтора літра води на день, тому обов'язково перевіряйте, щоб їхня підставка щодня поповнювалася водою.

Також за можливості розташуйте дерево якомога далі від батареї, тому що коливання температури можуть дуже швидко висушити вашу ялинку.

Якщо ви дотримаєтеся всіх цих корисних порад, гарна різдвяна ялинка стоятиме весь грудень.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW