Україна починається з тебе!
У Коростені «Кікіморки України» з перших днів повномасштабного вторгнення плетуть маскувальні сітки та «кікімори». Нині волонтерки потребують допомоги: запитів від військових багато, а рук не вистачає.
Історію волонтерок розповіли в «Коростень МЕДІА».
Скільки болю принесла нам війна… Та є одне «але», яке не передбачили росіяни – українці завжди були і залишаться сильні духом. Хоч це і тяжко усвідомити, та саме ця страшна подія згуртувала всіх нас.
Ніколи так не об’єднувалися жителі міст і сіл, як проти загарбників. Не винятком є і маскувальний цех «Кікіморки України» при церкві «Благодаті» – це групка коростенців, яка з перших днів вторгнення допомагає нашим захисникам і захисницям. Вони не впадають у відчай і понад усе вірять у перемогу над агресором, наближаючи перемогу всіма можливими способами.
«Зараз дуже багато замовлень від військових, безпосередньо з фронту –загалом 65 сіток. Ми плетемо сітки різних розмірів: стандарт це 6 на 4 метри, найбільший метраж який робили 24 на 12 метри, але це потрібно зшивати між собою маленькі», – пояснює волонтерка і очільниця колективу Лідія Власенко.
Колектив складається з 42 працівників, половина з яких переселенці. Зазначимо, що є також чотири чоловіки, не лише дівчата. Працюють щоденно з 10 по 16 годину, а за потреби плетуть навіть у вихідні. І якщо взяти дане замовлення потрібно близько двох місяців, бо за день виготовляють 2-3 сітки стандартного розміру, до речі, собівартість такої маскувальної сітки 1500 грн. Отже, допомога їм точно не завадить, адже чим більше рук, тим потужніший і результат.
–Хочу подякувати волонтерському центру церкви «Благодаті», які постійно з початку повномасштабного вторгненнязнаходять кошти , щоб придбати матеріали для сіток та кікімор, - продовжує Лідія Петрівна. – Що стосується коростенців, активність зменшилась. На 3 день від початку повномасштабного вторгнення нас було 52, та тих, хто тут від самого початку, залишилось лише п’ятеро. Дуже часто приходили допомагати, але як тільки дізнавались, що це не оплачується – більше не з’являлися.
Однак майстрині не припиняють роботу – завжди на місці й готові показати і навчити всіх охочих процесу виготовлення сіток, «кікімор» чи каверів. Тож доєднатися до групи може будь-хто. Адже допомога потрібна завжди.
На 7 листопада 2023 року вже виготовлено: 558 –сітки, 252 – кікіморки, 373 –пари шкарпеток. Також дівчата додатково шиють дома плащ-палатки, маскувальні костюми, кавери, балаклави, подушки, готують смаколики, назбирали на машину для ЗСУ і на тепловізори для 31 бригади. Ще один напрямок роботи волонтерів —виробництво протизастудних медово-лимонно-імбірних сумішей в осінньо-зимовий період. Допомагає їм у цьому бджоляр Андрій Миколайович Рибачук, який цього року передав 100 л меду, а минулого 400 л. Чоловік не лише приносить мед, який згодом використовується для вітамінних сумішей, а й віддає гроші, зароблені від продажу залишків меду.
Зауважмо, що для вітамінних сумішей дівчатам потрібні ще такі інгредієнти: імбир, лимон, курага, ізюм. Тож просимо всіх доєднатися до цієї справи і по-можливості підносити у волонтерський центр ці продукти.
–Допомога воїнам не перестає бути нагально потрібна, навіть стає ще більш необхідною, –підсумувала Лідія Власенко. – Головна мотивація, яка нас об’єднала – захист наших хлопців, їх життів. Замовлення надходять щодня і нам дуже потрібні люди і їх бажання.
Щодня у цеху виконується клопітка робота: нарізання стрічок і заплетення їх у сітку. Маскувальні сітки – це важливий елемент забезпечення безпеки та успішного виконання завдань ЗСУ. Вони використовуються для маскування техніки, позицій і об’єктів військового значення. Починається зима і скоро знадобиться біла тканина, для зимових сіток і «кікімор». Тож, окрім додаткових волонтерських рук, зайвою не буде і матеріальна допомога.
Якщо бажаєте надати будь-яку допомогу, можете звернутися за адресою: м. Коростень, вул. Шолом-Алейхема, 38.
Валерія Барановська, «Коростень МЕДІА»