До конкурсу доєдналися 152 учасники із 36 територіальних громад Житомирщини.
Програма заходу передбачала оцінювання конкурсних робіт, а також виконання учасниками практичного завдання. Практична частина проходила в онлайн-форматі.
Про це повідомляє Центр позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради.
Члени журі оцінювали роботи і визначали переможців у семи номінаціях.
«Вже не вперше оцінюю номінацію «Різдвяна зірка» і дуже задоволена, що рівень конкурсних робіт зростає. Просто диву даєшся, яка у дітей фантазія. При оцінюванні ми зважали на те, скільки у роботі є купованого матеріалу. Хай робота буде простішою, але з мінімумом купованого матеріалу. Також враховували практичність виробу. Із зіркою колядують, тому важливо, щоб вона не псувалася від снігу, дощу, щоб її не тяжко було носити», - розповідає член журі конкурсу, завідувачка відділу етнографії Житомирського обласного краєзнавчого музею Валентина Невеська.
Практичність має важливе значення і для вертепу, який колядники носили із собою. До речі, цьогоріч вперше у «Зимову казку» введено номінацію «Шопка».
«Таке враження, що побували у театрі. Чудові роботи, кожна по-своєму оригінальна. Начебто тема одна, а прийоми і матеріали задіяні дуже різні», - каже Микола Весельський, член журі конкурсу, провідний науковий співробітник Житомирського обласного літературного музею.
Ангеліна Нестерова, вчитель мистецтва і музичного мистецтва Ліцею №6 міста Житомира, оцінювала номінації «Павуки» і «Дідухи»:
«Я дуже люблю і павуки, і дідухи. Це нагадує мені дитинство, батько завжди перед Різдвом вносив дідуха. Але дідух у нас був звичайним снопом. Ми знали, що це не лише про врожай, а й для духів предків. На конкурсі ж представлені роботи досить високого рівня, деякі, як витвори мистецтва».
У конкурсних роботах учасники використовували найрізноманітніші матеріали – і природні, і штучні. Але, як зізнається член журі в номінації «Новорічні ялинки», викладач образотворчого мистецтва «Музичної школи імені Святослава Ріхтера Наталія Штарова, всі роботи достойні, і подекуди було важко визначити переможця.
Про те, що серед такої кількості гарних робіт важко визначити найкращу, зауважила і старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Людмила Журавська, яка оцінювала різдвяні вінки. Каже, попри те, що роботи з однієї номінації, але зовсім не схожі одна на одну, оригінальні, і за матеріалами, і за ідеєю.
Наталія Павлюченко, член журі конкурсу у номінації «Ялинкові прикраси», вчитель мистецтва і образотворчого мистецтва Ліцею №12 міста Житомира: «Від такого різноманіття і краси у нас, членів журі, просто захват. Всі дітки – молодці!»
«У такий складний час дуже важливо проводити подібні заходи і створювати такі виставки, що надихають на креативні ідеї та творчість», - наголосила член журі конкурсу, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Житомирського державного університету імені Івана Франка Наталія Колесник.
Результати XIII обласної виставки-конкурсу «Зимова казка».
Номінація «Новорічні ялинки»:
Номінація «Павуки»:
Номінація «Дідухи»:
Номінація « «Різдвяні зірки»:
Номінація «Різдвяні вінки»:
Номінація «Ялинкові прикраси»:
Номінація «Різдв'яний вертеп (шопка)»
«Дякуємо усім учасникам за активність! Вітаємо переможців!», - зауважили організатори конкурсу.
Повний фоторепортаж – за посиланням на вбудований допис.