Холод може бути дуже підступним, а переохолодження — один із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима.
Слід знати, що переохолодження може бути локальним (обмороження) або загальним (замерзання). Про це інформує Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики з посиланням на МОЗ.
Місцеве або локальне обмороження розвивається у кілька стадій:
Уражена шкіра — бліда, після зігрівання набрякає, червоніє або багряніє. Таке ушкодження зазвичай повністю відновлюється через декілька днів без наслідків.
Після зігрівання шкіри в уражених місцях з’являється сильний свербіж і різкий біль. На відновлення шкіри може знадобитися кілька тижнів.
Пухирі на уражених ділянках шкіри наповнені кров’яним вмістом. Загоєння триває довго, понад місяць, та як правило на шкірі утворюються рубці.
Це найважчий стан, лікування та реабілітація можуть тривати кілька місяців і довше.
Що робити якщо людина має ознаки локального обмороження?
Якщо до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги постраждалий знепритомнів, визначте ознаки життя та, якщо їх немає, розпочніть серцево-легеневу реанімацію.
Зима – час випробувань для кожного з нас. Дотримуйтеся наших порад, будьте уважними до себе і людей навколо та залишайтеся здоровими!
За матеріалами МОЗ та
Житомирського обласного інформаційно-аналітичного
центру медичної статистики