С початку 2023 року статки українського мільярдера Ріната Ахметова зменшилися на 15,2 млн доларів.
Про це йдеться у даних Bloomberg Billionaires Index.
За версією Bloomberg на 1 грудня Рінат Ахметов посів 490 місце зі статком 5,32 млрд доларів.
screenshot рейтингу Bloomberg Billionaires Index
Лідерами рейтингу стали американці: власник Tesla Ілон Маск (223 млрд дол), власник Amazon Джеф Безос (170 млрд дол) та француз, власник групи Louis Vuitton Бернар Арно (168 млрд дол).
Зазначимо, що на початку листопада 2023 року журнал NV оприлюднив рейтинг тридцяти найзаможніших людей України. До першої трійки потрапили одвічний лідер українських багатіїв власник СКМ Рінат Ахметов, власник EastOne Віктор Пінчук і власники Roshen Петро та Олексій Порошенки.
"Найкоштовніший діамант Ахметова — компанія Метінвест — втратила в Маріуполі контроль над Азовсталлю та ММК імені Ілліча, зупинився Авдіївський коксохімічний завод. ДТЕК втратив контроль над Луганською та Запорізькою ТЕС. А агрохолдинг HarvEast втратив контроль над 95 тис. га ріллі, а також над насіннєвим заводом. Припинили діяльність майже 30 відділень ПУМБ. Лемтранс втратив через обстріли одне з найбільших депо України — вагоноремонтне депо Волноваха. Усі ці дані є поточними. Війна ще триває", - пише видання.
За даними NV, за час повномасштабного вторгнення активи першого зі списку найбагатших — Ріната Ахметова скоротилися з $ 11,5 млрд до $ 6,6 млрд.
Нагадаємо, Ахметов вперше увійшов у рейтинг Bloomberg Billionaires Index у 2017 році, одразу - на 439 місце. Він є єдиним українцем у рейтингу.
У 2021 році загальна сума статків українського мільярдера збільшилась на 4,14 мільярда доларів або на 55% – до 11,7 мільярда доларів. Тоді в нього було 190-те місце серед 500 мільярдерів світу.
Статки українського бізнесмена Ріната Ахметова з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну впали на 64%.
Крім металургійних активів, на тимчасово окупованій частині сходу України Ахметов також володіє агробізнесом. Його компанія HarvEast заявила, що російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн врожаю на тимчасово непідконтрольних територіях.
Енергохолдинг Ріната Ахметова ДТЕК через війну втратив 70% вартості. У 2021 році статки Ахметова зросли вдвічі, до 13,7 млрд дол, за чотири місяці війни він збіднів утричі, до 4,2 млрд дол.
Мільярдер подав позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії Росії проти України.
Читайте також:
В Росії заарештували активи Ахметова через фінансування ВСУ
Окупанти заявили, що віджали "Азовсталь" у Ахметова
"Я не думав про активи, коли атакували місто". Рінат Ахметов розповів, чим займався, коли росіяни знищували Маріуполь