Сьогодні 7 грудня. Триває 652 доба повномасштабного російського вторгнення.
Вчора США оголосили про черговий пакет військової допомоги Україні на суму 175 млн доларів. Проте це може бути останнім пакетом допомоги, якщо політичне керівництво США не зможе домовитися один з одним. Бо вже сьогодні законопроєкт про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму близько $106 млрд не пройшов процедурне голосування в Сенаті США.
На тлі ситуації в США країни Європи об'єднуються навколо допомоги Україні. Британія та Норвегія створюють коаліцію допомоги нашій країні.
Треба підсилювати нашу допомогу Збройним Силам України і всередині країни. Не забуваємо донатити на ЗСУ. Стежимо за подіями в країні онлайн.
18.01 Наразі правоохоронці вже ідентифікували понад 400 підозрюваних у вчиненні воєнних злочинів.
Про це під час міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх" заявив генпрокурор Андрій Костін, передає Укрінформ.
"Станом на сьогодні ми вже ідентифікували 463 підозрюваних у воєнних злочинах. Справи щодо 300 осіб слухаються у судах, і вже засуджено 70 російських воєнних злочинців", - сказав він.
За його словами, із понад 400 підозрюваних 159 осіб - це підозрювані у незаконному утриманні цивільних осіб.
Костін розповів, що із цієї кількості підозрюваних щодо незаконного утримання цивільних обвинувачення було пред'явлено 133 особам, і що 25 осіб із 70, які були засуджені за воєнні злочини, були засуджені саме за незаконне утримання українців.
17.59 Через перехід України на новий календар більша частина українців (майже 45%) святкуватиме Різдво 25 грудня.
Про це свідчать результати опитування компанії Deloitte.
Зазначається, що 17% українців планують відзначати Різдво 7 січня. Ще 32% планують святкувати двічі.
17.57 У центрі Москви сталася потужна пожежа - загорівся "Електрозавод", з однієї будівлі підприємства йшов густий чорний дим.
Пожежі присвоїли підвищений ранг складності, пише Mash в Telegram. За його відомостями, загоряння почалося на першому поверсі лакофарбового цеху, розташованого на заводі з виготовлення залізобетонних виробів і металевих конструкцій.
На каналі зазначається, що вогонь охопив площу 50 квадратних метрів. Потім з'явилася інформація, що пожежу на вул. Електрозаводській (Преображенський район міста) локалізували саме на цій площі, і було ліквідовано відкрите горіння.
Стверджується, що у виробничій будівлі нікого не було під час пожежі, і минулося без постраждалих.
17.04 Міністерство внутрішніх справ України впроваджує комплекс заходів для формування безпечного освітнього середовища. Тепер у кожному навчальному закладі будуть металошукачі, рамки та працівники поліції.
Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Поліцейських для роботи в навчальних закладах відбиратимуть за конкурсом — вони матимуть пройти ретельну перевірку та медогляд. Далі — спеціалізоване навчання, щоби бути готовими до будь-яких викликів. Набор кандидатів почнеться вже незабаром.
Пропускний режим теж посилять — у кожному навчальному закладі тепер будуть металошукачі та рамки.
За словами Клименка, наразі 70% освітніх установ обладнані тривожними кнопками та перебувають під захистом поліції охорони.
16.51 СБУ оголосила у розшук колишнього секретаря Ради безпеки Чечні Апті Алаудінова, який командував кадирівцями під час захоплення Луганщини, особисто перебував на території міст Рубіжне, Кремінна, Сєвєродонецьк та віддавав накази бойовикам загону "Ахмат". Про це повідомило управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях .
16.49 Національний банк України (НБУ) з 6 грудня ввів у готівковий обіг 10 млн пам’ятних монет Командування об'єднаних сил Збройних сил України номіналом 10 грн.
Загальний обсяг в обігу монет цього номіналу буде збільшено до 193,5 млн шт, повідомили у прес-службі НБУ. «На монеті ми зобразили емблему Командування об'єднаних сил ЗСУ — традиційну козацьку зброю — пернач (різновид булави) на тлі двох схрещених шабель», — зазначив глава Нацбанку Андрій Пишний.
16.46 У Росії суд продовжив на пів року термін арешту колишньому лідеру збройного угруповання «ДНР» Ігорю Гіркіну (Стрєлкову).
Зі слідчого ізолятора він оголосив про намір висунути свою кандидатуру на вибори президента Росії.
Захист на засіданні просив повернути кримінальну справу прокуратурі, розповів виданню РБК адвокат Стрєлкова Олександр Молохов. Засідання по суті справи призначене на 14 грудня та пройде у закритому режимі всупереч вимогам обвинуваченого та його захисту.
16.41 Отримати протез в Україні стане легше. Кабінет міністрів спростив процедуру протезування для осіб та дітей з інвалідністю.
Про це повідомляє представник уряду у Верховній раді Тараса Мельничук.
Кабмін вніс зміни до постанови про протезування осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.
Що змінилося
Кабмін оптимізував перелік документів, які потрібно подати для отримання протезів;
визначено повноваження реабілітаційних команд щодо виділення протезів;
українці зможуть звертатися та подати документи для отримання протезів через соціального працівника у медзакладах або безпосередньо працівнику Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю;
врегульовано питання про заміну протезів, що були втрачені внаслідок війни;
визначено порядок обліку компаній, які забезпечують українців протезами;
встановлено перелік протезів та інших засоби реабілітації, які не підлягають списанню і зберігаються у державних органах. Вони підлягають передачі до пунктів прокату, кабінетів асистивних технологій.
Крім того, тепер процес передачі протеза особі з інвалідністю потрібно фотографувати або знімати на відео. Це дозволить контролювати якість протезування в Україні.
16.25 Окупаційна влада видала т.зв. розпорядження, згідно з яким на захопленій частині Запорізької області забороняється діяльність Української греко-католицької церкви (УГКЦ), а також організацій соціального служіння, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Окупанти аргументують безпідставну заборону тим, що нібито діяльність УГКЦ здійснюється "з порушенням законодавства про релігійні та громадські організації Російської Федерації", а також нібито зберіганням "вибухових речовин і вогнепальної зброї на території культових споруд і допоміжних приміщень".
16.24 У Києві мобілізація проводиться не так інтенсивно, як в інших містах України. Столиця має припинити бути умовною "оазою", в іншому разі війна "покотиться" в інший бік.
Таку думку екскомандир роти батальйону "Айдар", військовий аналітик Євген Дикий висловив у ефірі каналу "Новини Live".
"Мені видається, що Київ – чи не найбільш недомобілізоване місто країни. І мені здається, що тут дуже якраз влада побоюється сильної мобілізації в Києві. Бо, бачте, мобілізація – це завжди непопулярна річ. Ну вибачте мені, але війна – це непопулярна річ. Так, жорсткі заходи завжди знищують рейтинги, але якщо сюди прийдуть орки, то поняття рейтингів втратить будь-який сенс", – зазначив Дикий.
15.54 Україна разом з Єврокомісією планує створити стратегічний запас ліків. Використовувати його мають намір при надзвичайних ситуаціях. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
15.48 Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про нові санкції проти російських громадян і компаній - у переліку понад 180 фізичних і стільки ж юридичних осіб.
Це закріплено відповідним указом президента України №813/2023 від 7 грудня 2023 року.
15.44 Три чверті українців вірять, що відбудова країни триватиме близько 10 років, але вважають корупцію найбільшим ризиком у відновленні.
Такі дані соціологічного дослідження презентувала Transparency International Ukraine.
Дослідження показало, що погляди населення щодо відновлення України стали більш прагматичними, ніж пів року тому.
У порівнянні з минулою хвилею дослідження значущо збільшилась частка українців, які вважають, що відбудова триватиме понад 10 років. У березні так вважали 63% населення, а в листопаді вже 73% очікують, що відбудова триватиме до 10 років або більше.
Такі ж прогнози українці дають і стосовно відновлення економіки: 70% вважають, що цей процес триватиме до 10 років та більше.
При цьому українці наполягають, що влада має консультуватися з громадськістю у питаннях відбудови, і це прагнення не змінилося за пів року — 93% весною та 92% восени.
Красномовно за себе говорить і той факт, що більшість (65%) тих, хто зазнав збитків та руйнувань (17% від усіх опитаних), не подавала заявку на компенсацію. З них кожен третій (37%) вважає, що у держави є нагальніші потреби.
14.50 Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова та генеральний директор robota.ua Валерій Решетняк підписали Меморандум про співпрацю у рамках реалізації проєкту рекрутингу Міністерства оборони.
Як повідомляє Міноборони, це вже третя компанія, з якою укладено відповідну угоду.
"Дуже приємно, що дедалі більше компаній залучається до нашого спільного проєкту рекрутингу. Збройні сили України нині потребують фахівців у різних сферах. І є багато людей, які хочуть долучитися до війська за зрозумілим алгоритмом саме туди, де їхній цивільний досвід буде найзатребуванішим. Саме тому ми й надалі розвиватимемо співпрацю із тими компаніями на ринку рекрутингу, які надають безкоштовні послуги", – наголосила Калмикова.
Robota.ua вже запустила окремий спецпроєкт, з інформацією про рекрутинг та вакансії у ЗСУ. На сайті https://defence.robota.ua/ можна самостійно вибрати підрозділ та посаду, відгукнувшись на вакансію, що відповідає професійному досвіду рекрута.
14.45 Російські війська опівдні атакували Тягинку на Херсонщині, постраждали четверо людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«У тяжкому стані до лікарні доставили 67-річного місцевого жителя. Медики борються за його життя. Стан інших поранених оцінюють як середньої тяжкості. Це 63-річна жінка та двоє чоловіків, 53 та 37 років», – написав він у телеграмі.
14.44Динаміка підтримки України сповільнилася, виділена від партнерів допомога в період із серпня по жовтень 2023 року досягла нового мінімуму, впавши майже на 90% порівняно з тим самим періодом минулого року.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Кільським інститутом світової економіки.
У період із серпня по жовтень 2023 року спостерігалося різке скорочення обсягу новонаданої допомоги, причому вартість нових пакетів склала лише 2,11 мільярда євро, що на 87 відсотків менше порівняно з тим самим періодом 2022 року та є найнижчим показником із січня 2022 року.
Зазначається, що зараз Україна все більше покладається на допомогу США, Німеччини, країн Північної та Східної Європи, які продовжують надавати як фінансову допомогу, так і важливе озброєння, зокрема винищувачі F-16.
Аналітики Ukraine Support Tracker, який охоплює зобов’язання країн за період до 31 жовтня 2023 року зазначають, що прогнозувати щось поки не має сенсу, оскільки найбільше незавершене зобов’язання — надання Україні допомоги від Європейського Союзу — ще остаточно не затверджено, а допомога з боку США скорочується.
14.41 Російський опозиціонер Олексій Навальний, який перебуває в колонії, оголосив про початок протестної кампанії "Росія без Путіна".
"17 березня 2024 року відбудуться президентські вибори. Цього дня ми закликаємо всіх прийти на дільниці та проголосувати проти Володимира Путіна. Зробити це можна, поставивши галочки за будь-якого іншого кандидата. Що набагато важливіше, ми закликаємо кожного використовувати 100 днів до голосування для агітації проти Путіна та його влади. Приєднуйтесь до кампанії", - закликав Навальний у своєму Телеграм-каналі.
"Без сумніву, на нас чекає пародія на виборчу процедуру. А підсумкові результати, як завжди, підроблятимуть. Але будь-які вибори, навіть найфальшивіші, - це час сумнівів. Люди замислюються про те, хто при владі і навіщо він там. Головне завдання російської опозиції, завдання всіх чесних громадян - усіма силами відповісти на ці сумніви. Агітувати. Пояснити, що 71-річний Путін, який перебуває при владі 24 роки, не повинен залишатися ще на 6 років. Він завдасть шкоди Росії. Він повинен піти. Ми закликаємо всіх: не бійтеся. Наш страх позбавляє нас країни і майбутнього. Рік за роком, вже 24 роки. Тому, хто боїться заради свободи повісити листівку у своєму під'їзді, відправити посилання своєму другу або зробити пару телефонних дзвінків, варто задуматися про те, навіщо йому взагалі потрібна свобода. Майбутнє не належить боягузливим. Майбутнє належить тим, хто, долаючи страх, бореться та вірить у перемогу. Ми закликаємо до дії", - наголосив опозиціонер.
14.38 8-річний Роман Олексів, який зазнав опіків 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару російських військ по Вінниці у липні 2022 року, зустрівся з Папою Римським Франциском.
Про це йдеться на сторінці хлопчика у Facebook.
Батько хлопчика, Ярослав Олексів, у соцмережах зазначив, що цією поїздкою «здійснюють ще одну мрію Романа».
«Суспільне» зазначає, що на фото із зустрічі можна побачити також Яну Степаненко, яка зазнала поранення під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Тоді дівчинка втратила обидві кінцівки, їй встановили протези в США.
14.35 Росіяни оголосили про «евакуацію» населення з Нової Каховки на ТОТ Херсонщини.
Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.
Як зазначається, тих, хто хоче, щоб їх вивезли на «безпечну територію», мають зареєструватись і 13 грудня зібратися біля лікарні.
Куди і на яких умовах повезуть — невідомо. Хлань нагадав, що після минулих евакуацій люди опинялись в найбільш депресивних районах Росії в шоковому стані.
14.34 Народний депутат Федір Веніславський повідомив, що причиною його звільнення з посади представника президента у Верховній Раді стала висока зайнятість військовими проєктами. Про це він у четвер, 7 грудня, повідомив у коментарі виданню LIGA.net.
Парламентарій заявив журналістам, що обговорював питання звільнення з президентом Володимиром Зеленським кілька днів тому.
За його словами, він займається кількома військовими проєктами, через що часто доводиться бувати біля лінії фронту.
"Не завжди встигаю виконувати повноваження представника президента", — наголосив Веніславський.
14.32 Ліквідований в Росії зрадник і екс-нардеп Ілля Кива розглядався в ролі потенційного так званого "губернатора" Херсонської області, частина якої залишається окупованою РФ.
Як пишуть російські Telegram-канали, нібито Кива навіть зустрічався з першим заступником глави адміністрації РФ Сергієм Кирієнком, проте призначити його не встигли.
Крім того, повідомляється, що в одній з квартир Ківи під час обшуку знайшли секретні документи про розміщення російських військ: "У тому числі на лівому березі Дніпра, де українцям за останні кілька місяців вдалося створити плацдарм".
Слідчі зараз з'ясовують, хто передав Киві ці секретні документи про розміщення військ і чи не потрапили вони до рук ЗСУ.
14.30 Україна запросила у США винищувачі F-18 Hornet і F-16, ударні гелікоптери AH-64 Apache та UH-60 Black Hawk, три типи безпілотників General Atomics, включно з MQ-9B Sky Guardian, систему ППО THAAD і навіть транспортні літаки C-17 Globemaster і C-130 Super Hercules.
Агентство Reuters, яке вивчило список, пише, що представники Міноборони України передали американцям документ під час закритого засідання на конференції у Вашингтоні 6 грудня. На цьому заході були урядовці та керівники оборонної промисловості США. Уся ця зброя необхідна, щоб «задовольнити потреби» Сил оборони України.
У списку також є зброя, яку раніше вже передавали. Це танки Abrams, 155-міліметрова артилерія, ракети далекого радіусу дії ATACMS тощо.
13.18 Уряд Японії ухвалив рішення виділити Україні додаткову допомогу на суму один мільярд доларів.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Президент також подякував за готовність Японії збільшити загальну суму допомоги до 4,5 мільярда доларів. Перед цим прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на саміті G7 заявив, що Токіо готове надати близько 4,5 мільярда доларів додаткових коштів, щоб допомогти Україні з відновленням.
13.03 Якщо Україна повертатиме щодня по одній депортованій росіянами дитині, то для повернення всіх знадобиться 55 років.
Про це під час міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх" заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.
"Наразі є цифра у понад 19540 офіційно підтверджених депортованих українських дітей. Якщо ми будемо повертати одну дитину кожного дня, то нам треба 55 років. І це на тлі того, що РФ кожного дня продовжує депортувати все нові і нові групи українських дітей з території нашої держави", - заявив Лубінець.
За його словами, українська влада зараз має дуже багато ініціатив щодо цього.
"Та, на жаль, ми не маємо дуже багато інструментів, як нам повернути всіх українських депортованих дітей. Але ми шукаємо все нові і нові конкретні інструментарії, як ми можемо повертати наших українських дітей", - запевнив омбудсмен.
12.57 За понад півтора року повномасштабної війни в Україні вдалося повністю та частково відновити майже 850 об’єктів медзакладів, які пошкодила Росія.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
За даними МОЗ, за понад 22 місяці війни у різних областях України відновили повністю та частково 847 об’єктів медзакладів:
441 об’єкт відновлено повністю
та ще 406 — частково.
Найбільше — у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.
Від початку повномасштабної війни військо РФ пошкодило 1474 об’єкти медзакладів та ще 195 об’єктів зруйнувало повністю (відновленню не підлягають). Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей.
Російське військо також пошкодило 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 253 автомобілі — знищило. 125 автівок “екстренки” захопили окупанти РФ.
12.54 У Сербії зʼявилася філія російської організації «Другая Украина», яку створили обвинувачений у державній зраді Віктор Медведчук і колишній український журналіст Денис Жарких.
Про це пишуть «Схеми» з посиланням на офіційні реєстри Сербії та рф.
Сербську філію очолив кандидат у депутати парламенту Сербії Драган Станоєвич — він підтримує війну рф проти України і перебуває під санкціями РНБО з червня 2021 року.
Представництво відкрили ще в серпні 2023 року, а його мету задекларували так: «налагодження взаємовигідної співпраці між народами Сербії, росії та України».
Тим часом організацію «Другая Украина» перейменували з «регіонального» на «міжнародний громадський рух».
У росії «Другая Украина» проводить антиукраїнські заходи. Наприклад, у липні в Будинку російського зарубіжжя ім. Солженіцина пройшов круглий стіл «Украинская русофобия: истоки и механизмы преодоления». Основою для обговорень була стаття Медведчука «Дві України як нова політична реальність».
12.03 Міністр оборони України Рустем Умєров та глава Пентагону Ллойд Остін обговорили план операцій України на 2024 рік. Окремий фокус зустрічі міністрів - це посилення протиповітряної оборони України.
Про це повідомляє Міноборони України.
"Мали відкритий, чесний діалог між українським та американським урядом та компаніями про локалізацію виробництва в Україні, актуальні потреби та спроможності наших країн, можливості для розвитку співробітництва, інвестиції та будівництво спільних підприємств", - зазначив Умєров.
11.59 Бізнесмен Ігор Коломойський наприкінці листопада цього року оскаржив у Верховному суді указ президента Володимира Зеленського про позбавлення його українського громадянства від 18 липня 2022-го, заявивши, що дізнався про існування указу лише у вересні 2023 року. Верховний суд це не переконало, тому позовну заяву Коломойського повернули. Про це йдеться в ухвалі суду від 1 грудня, повідомляє ЛІГА.
Коломойський каже, що дізнався про наявність указу Зеленського лише 15 вересня 2023 року під час розгляду клопотання про зміну йому запобіжного заходу у справі про шахрайство та відмивання майна. Тоді до суду надійшов лист Офісу президента разом з указом Зеленського №502/2022 від 18 липня 2022 року про припинення громадянства Коломойського.
Саме цим бізнесмен намагався пояснити Верховному суду, чому він пропустив шестимісячний строк для оскарження указу, встановлений кодексом про адміністративне судочинство.
Але колегія суддів вважає доводи Коломойського недостатніми, адже інформація про указ Зеленського з'явилась у ЗМІ ще в липні 2022 року. Також копію указу публікував нардеп від Батьківщини Сергій Власенко.
Тому, на думку суду, шестимісячний строк для оскарження указу обчислювався з моменту, коли Коломойський "повинен був дізнатись про порушення його прав".
На цій підставі Верховний суд залишив заяву бізнесмена без руху і надав йому 10 днів для усунення недоліків. За цей термін Коломойський має надати докази поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
11.57 В енергосистемі України виник дефіцит через похолодання.
Про це повідомляє пресслужба Укренерго.
“В енергосистеми склалась важка ситуація. Споживання через похолодання перевищує прогнозоване на 2,7%. Це еквівалентно роботі 2 додаткових блоків теплових електростанцій. Але на електростанціях наразі немає вільних потужностей. На деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні”, - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що сьогодні температура нижче прогнозованої. Диспетчерський центр «Укренерго» вже зранку бачить, що споживання суттєво перевищило прогнозний рівень. Для уникнення дефіциту і підтримки балансу між виробництвом та споживанням в енергосистемі зараз особливо важливо ощадливо споживати електроенергію.
Для уникнення відключень та підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр «Укренерго» змушений сьогодні залучити аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Словаччини, Румунії та Польщі з 11:00 до 19:00 потужністю 700 МВт. Аварійна допомога – екстрений захід для балансування енергосистеми.
11.54 Президент Володимир Зеленський увільнив Федора Веніславського від виконання обов'язків представника президента України у Верховній Раді України.
Про це йдеться в указі президента.
Зазначимо, увільнення від роботи чи посади — це тимчасове припинення виконання працівником трудових обов'язків зі збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку.
На цю посаду Веніславського призначили у вересні 2022 року. До цього він також був представником президента у Конституційному Суді (2019-2022 роки).
Причина звільнення Веніславського не вказується. Наразі невідомо, чи перейде він на нову посаду.
11.50 Упродовж минулої доби на Таврійському напрямку Сили оборони знищили 513 окупантів та 45 одиниць військової техніки. В районі Авдіївки за добу було відбито 34 атаки ворога.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун.
«Вже другу добу поспіль окупанти дуже активно використовують дрони-камікадзе і авіацію. Також значно збільшили кількість бойових зіткнень. Загалом в операційній зоні ОСУВ "Таврія" минулої доби ворог завдав 13 авіаударів і провів 61 бойове зіткнення. Тобто це досить багато. Також здійснив 743 артобстріли. Відповідно і втрати ворога зросли, склали минулої доби 513 осіб. Також знищено 45 одиниць військової техніки. Ворог почав більше її застосовувати, зокрема повністю знищено 6 танків, 12 ББМ, також один засіб ППО і 5 артсистем», - повідомив Штупун.
11.41 Російські пропагандисти заявили що ЗС РФ захопили село Синьківка на Куп'янському напрямку. Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов спростував захоплення росіянами населеного пункту біля Куп'янська.
Він наголосив, що ворог продовжує обстрілювати населені пункти в Харківській області. Протягом останньої доби окупанти обстріляли 21 населений пункт. Попри атаки, просування ворога в напрямку Синьківки немає. ЗСУ відбили 6 ворожих атак на околицях населеного пункту.
"Учора відвідували позиції наших військових. Скажу так, якщо бій іде на крайньому городі населеного пункту Синьківка і ворог декларує, що він її захопив, напевно, це його позиція. Жодної території наші військові не віддали, на свої позиціях стоять, завдають ураження ворогові, чому свідком вчора ми і були", — сказав Синєгубов.
Він зазначив, що на півночі Харківської області російська армія проводить ротацію. На Слобожанському напрямку окупанти посилили обстріли з використанням КАБів і БпЛА "Шахед".
Крім цього, на Вовчанському напрямку спостерігається поява ворожих ДРГ, чого раніше не було. Російські диверсанти розвідують позиції Сил оборони України та намагаються завдавати ураження, однак активність ворожої групи була подавлена вогнем ЗСУ. Кілька таких виходів росіян зафіксували цього тижня.
11.39 Станом на листопад укриттями в Україні забезпечені майже 80% закладів освіти.
Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Фейсбуці за підсумками урядової наради.
Шмигаль додав, що 2023 року уряд виділив загалом 1,5 млрд грн субвенції на ці потреби. Наступного 2024 року передбачається на укриття 2,5 млрд грн.
За його словами, потрібно максимально забезпечити комфортні та безпечні умови для навчання дітей. Насамперед, у прифронтових областях, аби якнайбільше учнів могли навчатися очно.
11.28 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) планує надати цілодобовий публічний доступ до Реєстру декларацій не пізніше ніж 10 грудня.
Про це пише пресслужба НАЗК.
Зараз агентство працює над вилученням декларацій з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій. Це воно робить за поданням декларантів.
Якщо ініціатор робить таке подання, то з відкритого доступу НАЗК вилучить не тільки декларації, але й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Водночас до кінця воєнного стану закритими будуть декларації задіяних у захисті держави (їх членів сімей також).
9.58 Російські окупаційні війська за добу випустили 387 снарядів по Херсонській області.
Про це повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.
"За минулу добу противник здійснив 88 обстрілів, випустивши 387 снарядів із мінометів, артилерії, "Градів", ПТРК, танків, авіації та БПЛА, із них - 1 "Shahed". Жертв і постраждалих серед цивільного населення немає", - написав він у Telegram.
По Херсону ворог випустив 29 снарядів.
Російські військові влучили в житлові квартали населених пунктів області, а також по території та споруді насосної станції в Бериславському районі.
9.56 Президент США Джо Байден назвав "політичним шантажем" відмову республіканської партії в голосуванні допомоги Україні.
"Республіканці в Конгресі погрожують припинити підтримку України, якщо вони не зможуть прорватися через свою крайню партійну прикордонну політику. Це політичний шантаж у чистому вигляді", - сказано в його соцмережі Х.
За його словами, "ставки занадто високі, а наслідки занадто значні для політичного балансування на межі війни".
9.52 Білий дім оголосив про зміцнення співпраці між Сполученими Штатами та Україною у виробництві зброї. Як ідеться в оприлюдненому 6 грудня повідомленні, США та Україна підписали Заяву про наміри щодо спільного виробництва та обміну технічними даними, які працюватимуть для задоволення нагальних оперативних потреб Збройних сил України.
Ідеться про виробництво систем протиповітряної оборони, ремонтно-технічне забезпечення та виробництво критичних боєприпасів. У Білому домі вважають, що це посилить співпрацю між Сполученими Штатами та Україною та сприятиме швидшому проходженню інвестиційних угод через системи.
9.48 Минулої доби російські окупаційні війська обстрілювали з різних видів озброєння населені пункти Чугуївського, Харківського, Ізюмського, Куп'янського районів області, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.
"О 9:30 стався обстріл у с. Подоли Куп'янського району. Осколкове поранення нижніх кінцівок отримали жінки 58 і 49 років. Остання від госпіталізації відмовилася. Пошкоджено приватний будинок", - написав Синєгубов у своєму телеграм-каналі.
Він повідомив також, що внаслідок обстрілу Куп'янська було пошкоджено фасад адміністративної будівлі, у Козачій Лопані внаслідок ударів керованими авіабомбами загорілися приватні будинки, було пошкоджено триповерхову будівлю підприємства та вікна вокзалу. Курилівка зазнала щонайменше 4 ворожих ударів, унаслідок яких пошкоджено приватні будинки, постраждалих немає.
9.33 Екснардепа Верховної Ради і держзрадника Іллю Киву вбили в Московській області під час прогулянки, на його тілі є два кульових поранення, поруч знайшли дві пістолетні гільзи, повідомив Слідчий комітет Росії.
Повідомляється, що слідчі та криміналісти провели огляд місця події, під час якого вилучили змиви, дві пістолетні гільзи, патрон та інші предмети.
Також оглянули автомобіль Киви та готельний номер, у якому він проживав останні місяці.
Повідомляють, що кримінальну справу за фактом убивства і незаконного обігу зброї передали для подальшого розслідування в перше управління з розслідування особливо важливих справ ДСУ СК Росії в Московській області.
Призначені судово-медична, молекулярно-генетична, фізико-хімічна, комплексна молекулярно-генетична та балістична судові експертизи.
Слідком зазначив, що тривають допити свідків, проводяться оперативно-розшукові заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до ліквідації Киви.
9.30 У ніч на 7 грудня російські війська атакували Одеську область ударними дронами, поцілили в припортову інфраструктуру Подунавʼя – пошкодили склад, елеватор, вантажівки, вбили одного з водіїв, повідомила Одеська обласна прокуратура.
8.24 Україна і США підписали заяву про наміри щодо спільного виробництва та обміну технічною інформацією, яка буде спрямована на задоволення нагальних оперативних потреб ЗСУ, в тому числі у сфері систем протиповітряної оборони, ремонту та технічного обслуговування, а також виробництва критично важливих боєприпасів.
Зокрема, Пентагон надав Україні технологічні дані для початку виробництва гібридних засобів ППО FrankenSAM. Це дозволить модернізувати наявні в Україні системи протиповітряної оборони, зокрема і радянського виробництва, та їхню інтеграцію з певними західними боєприпасами.
"Паралельне виробництво цих систем в Україні та в США дасть можливість швидше здійснювати їхнє розгортання та дозволить Україні вносити серйозний внесок у підтримку її систем протиповітряної оборони", — зазначили у Білому домі.
8.21 Посол України в США Оксана Маркарова прокоментувала провальне голосування у Сенаті щодо про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Про це вона написала у Facebook, повідомляє "Європейська правда".
За словами Маркарової, провал цього голосування не позбавляє можливості повторного внесення законопроєкту найближчим часом.
"Що це значить для України? На всіх зустрічах сенатори запевняли нас у тому, що сьогоднішнє голосування це не голоси проти України. Що внутрішньополітичні події які відбуваються в Конгресі США, не матимуть впливу на продовження підтримки нашої держави, яку буде продовжено завдяки двопартійній підтримці", – зазначила вона.
8.13 Сьогодні вночі російські окупанти упродовж майже двох годин атакували ударними безпілотниками Ізмаїльський район. Наші сили ППО збили переважну кількість «шахедів», проте, на жаль, є влучання, повідомив Олег Кіпер, начальник Одеської ОВА.
Окупанти прицільно атакували саме припортову інфраструктуру Подунавʼя. Пошкоджено складське приміщення, елеватор та вантажівки. Водій однієї з фур загинув. На місці сталася пожежа, яку оперативно ліквідували співробітники ДСНС.
8.11 У ніч на 7 грудня силами та засобами протиповітряної оборони на Миколаївщині знищено три ударних БпЛА «Shahed-131/136».
Про це повідомив Віталій Кім, начальник Миколаївської ОВА.
Вночі, 7 грудня, о 00:14 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися по акваторії м. Очаків та Очаківської громади. Постраждалих немає.
8.09 У російській Тюмені партизани ліквідували трансформаторну підстанцію на Свердловській залізниці, заблокувавши потяги зі зброєю
Цією лінією загарбники збиралися переправляти військову техніку для підтримки "м'ясних штурмів" на Авдіївському напрямку.
8.00 Вночі неспокійно було на Нікопольщині.Російська армія вдарила по районному центру. По місту працювала важка артилерія.
На щастя, минулося без загиблих та постраждалих, повідомив Сергій Лисак, начальник Дніпропетровської ОВА.
7.55 За минулу добу Сили оборони України ліквідували 1120 російських окупантів, знищи 18 танків та 33 БПЛА.
7.40 Оперативна ситуація від Генштабу ЗСУ.
Протягом минулої доби відбулося 91 бойове зіткнення.
Загалом ворог завдав 2 ракетних та 80 авіаційних ударів, здійснив 85 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
Минулої доби силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 1 керовану ракету Х-59.
Також з початку поточної доби російські окупанти вчергове атакували Україну, застосувавши 18 БпЛА типу “Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 15 ударних БпЛА.
Авіаційних ударів зазнали: Красний Хутір Чернігівської області; Синьківка, Іванівка, Піщане Харківської області; Білогорівка, Серебрянське лісництво Луганської області; Терни, Спірне, Іванівське, Кліщіївка, Ступочки, Авдіївка, Олександропіль, Новомихайлівка, Урожайне, Рівнопіль Донецької області; Новодарівка Запорізької області; Тягинка, Кринки та Львове Херсонської області.
Під артилерійським вогнем опинилися понад 160 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 1 удар по пункту управління та 3 удари по зенітно-ракетних комплексах противника.
Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по 1 вертольоту, 1 зенітно-ракетному комплексу, 3 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 1 складу боєприпасів та 2 артилерійських засобах противника.