Трапляється, що ліки, які ви купили в аптеці, вам не підійшли, або більше не потрібні, або ви придбали їх узагалі випадково. Відомо, що медичні препарати обміну та поверненню не підлягають, але це не завжди так.
Провізор Оксана Меленчук пояснила, коли це таки можливо зробити. Передусім, вона підтвердила – "базово повернення лікарських препаратів в аптеку заборонено", але є виключення.
Правова довідка. Згідно з Постановою №172 КМУ, внесені до переліку товарів, що не підлягають обміну або поверненню.
Однак закон передбачає випадки, коли повернути придбані ліки в аптеку все ж можна. Це можливо в ситуації, якщо вам продали препарати, термін придатності яких закінчився, або вони одразу були неналежної якості,
– пояснила фахівчиня.
Пані Оксана пояснює, що попри те, що ліки в аптеках доволі ретельно оглядають, а прострочені препарати прибирають з полиць, випадки продажу таких – усе ж трапляються.
І власне, саме тоді покупець має право вимагати від продавця повернути гроші за товар. Також покупцеві можуть замінити його на аналогічний.
Що потрібно, щоб повернути ліки в аптеку:
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua