28 листопада, під час сесії миколаївської міської ради, керівники теплогенеруючих підприємств міста доповіли про ситуацію станом на зараз.
Як повідомляє редакція 0512, Микола Логвінов — директор Миколаївоблтеплоенерго повідомив, що підприємство обслуговує 92 котельні в Миколаєві. З його слів, у міжопалювальний період підприємство системно проводило ремонтні роботи та модернізувало обладнання. З 2017 до 2022 року у відновлення мереж вкладено 40 млн грн. У 2023 році - 23 млн грн.
“Котельні працюють в штатному режимі. Всі наші споживачі отримують належні послуги. Підприємство увійшло в опалювальний сезон без будь-яких потрясінь. Коли було прийнято рішення про початок подачі тепла, в перший день було запущено 55 котелень, на другий день ще 33, потім і всі інші. Всього підприємство обслуговує 92 котельні в Миколаєві”, - розповів Микола Логвінов.
Також директор ОКП розповів, що рішенням Кабміну з тих коштів, які споживачі сплачують за тепло, 65% одразу спрямовуються НАК “Нафтогаз України” для оплати за газ. Лише 35% залишаються підприємству.
“Цих коштів вистачатиме лише на зарплати робітникам. На наступний рік у нас не буде можливості проводити ремонтні роботи коштом обігових коштів підприємства. Ця потреба становить близько 300 мільйонів гривень. При цьому заборгованість держави перед “Миколаївоблтеплоенерго” за різницю в тарифах становить 495 мільйонів”, - додав керівник.
Директор ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" Дмитро Мирошниченко доповів, що наразі три бригади ліквідовують аварії, а також допомагають дві бригади від облтепло. Роботи планують завершити до 22:00, 28 листопада та подати тепло у домівки. На сьогодні у підприємства три великих дефекти на мережах: Адміральська-Нікольська, 1-ша Слобідська та пр. Миру,1.
— Миколаївська ТЕЦ обслуговує 887 об'єктів. На ранок не було підключено до опалення 64 будинки, основні локації по вулиці Артилерійський, 1-й Слобідській та проспекту Миру, 1. Є декілька місць, де 1-2 споживачі відключені, але ми зможемо приступити до їх ліквідації після того, як ліквідуємо аварії там, де зосереджено багато будинків і навіть попадають лікарні. Плануємо ці ремонти завершити сьогодні до 22:00 і подати тепло у домівки. З ночі розпочинаємо ліквідацію аварій по маленьким локаціям. Ми собі ставимо завдання до 1 грудня під'єднати всіх абонентів, — сказав він.
Мирошниченко додав, що в минулі роки вода подавалась в мережі очищена з мереж водоканалу. У 2021-2022 році — також подавалась очищена вода.
Після знищення водогони та в умовах відсутності питної води, "Миколаївська ТЕЦ" була вимушена подавати в систему воду з трьох різних джерел. 91% / вода з Бузького лиману, а також з власних свердловин - 7% і вода з водоканалу - 2%. У рамках ТЕЦ облаштувала власні свердловини, що дало змогу збільшити частку чистої води. З початку опалювального сезону ТЕЦ подає воду в наступному співвідношенні - з Миколаївводоканалу - 67%, власні свердловини - 30% та Бузький лиман - 8% - лише при виникненні аварійних ситуацій, - каже він.
Він також розповів причини, які стали на заваді сталому запуску тепла 2023-го року. У період підготовки до опалювального сезону фахівці виконали гідравлічні випробування системи теплових мереж. Виявили 190 дефектів, що на 60% більше ніж минулого року. Фахівці ліквідували всі несправності та провели другий етап гідравлічних випробувань з використанням холодної води. За результатами мали підстави інформувати про стовідсоткову готовність підприємства до запуску тепла. Однак, під час старту сезону, після пуску в мережі гарячого теплоносія виникли нові дев'ять аварійних поривів труб великого діаметра. Наразі вже замінено 67 метрів трубопроводу.
“За останні чотири роки, з 2019 до 2022, ТЕЦ витратила на поточні ремонти мереж 11 млн грн. При цьому в 2023 році - вже 9,5 млн грн. При цьому на капітальні ремонти упродовж усіх цих років кошти ТЕЦ не виділялись. Тобто, жодного погонного метра труб в межах капремонту не було замінено”, - зауважив Дмитро Мирошниченко.