На Урядовому порталі з'явилася петиція про зняття з реєстру та надання дозволу на демонтаж пам'ятника віце-адміралу Степану Макарову у Миколаєві.
Автором петиції є керівник Миколаївського обласного осередку «Народного руху» Юрій Діденко. Петицію зареєстрували сьогодні, 30 листопада.
В петиції пояснюється, чому Міністерство культури та інформаційної політики України має зняти з реєстру та дати дозвіл на демонтаж пам'ятника адміралу Макарову у місті Миколаєві.
- Упродовж двадцяти місяців повномасштабної війни, у складі Чорноморського флоту росії у бойових діях проти України бере участь фрегат “Адмірал Макаров”. “Адмірал Макаров” – військове судно ВМФ росії, третій фрегат проекту 11356Р (“Буревісник”). Флагман і один із найновіших кораблів російського флоту. “Адмірал Макаров” оснащений ракетами “Калібр” із загальним залпом до 8 штук. Ними він неодноразово завдавав ударів по території України. Сотні мирних українців стали жертвами варварських ракетних обстрілів “Адмірала Макарова”. Степан Макаров віце-адмірал імператорського флоту росії, народився в сім’ї царського офіцера в Миколаєві в 1848 році. У 1858 році, у віці 9 років, він разом із сім’єю Макарових переїхав на Далекий Схід, у місто Миколаївськ (нині місто Миколаївськ-на-Амурі). Там же вступив до нижчого відділення морського училища, яке готувало офіцерів корпусу флотських штурманів. З 1861 він, ще будучи кадетом, почав плавання на військових кораблях Сибірської флотилії, а потім на кораблях ескадри Тихого океану. У 1877-1878 у чині капітана 2 рангу брав участь у загарбницькій російсько-турецькій війні. В 1890 Макаров отримав чин контр-адмірала і був призначений молодшим флагманом Балтійського флоту, а потім виконував посаду головного інспектора морської артилерії. Навіть у своїй монографії “Міркування з питань морської тактики”, виданої 1897 року, він не приховує свої шовіністичні великоросські переконання. З 1899 до 1904 рік він Головний командир Кронштадтського порту, губернатор Кронштадта. Останній етап життя та діяльності віце-адмірала Макарова пов’язаний з російсько-японською війною 1904-1905 років. На чергову загарбницьку російсько-японську війну імператорської Росії він поїхав добровільно. 1 лютого 1904 року його було призначено командувачем Тихоокеанським флотом. 31 березня о 9 год. 30 хв. за дві милі від маяка на Тигровому півострові броненосець “Петропавловськ” підірвався на мінах, поставлених минулої ночі японськими кораблями, і затонув. Разом із ним та частиною екіпажу загинув і віце-адмірал Макаров.Похований у Порт-Артурі. Вірного слугу чотирьох російських імператорів Миколи І, Олександра ІІ, Олександра ІІІ та Миколи ІІ з Миколаєвом пов’язує лише місце народження. На честь адмірала Макарова названо місто Макаров у Сахалінській області. Ім’я Степана Макарова носить Державна Морська Академія у Санкт-Петербурзі, Тихоокеанський військово-морський інститут у Владивостоці, вулиці у десятках міст Росії. Пам’ятники Макарову встановлені у Кронштадті, Владивостоці та… українському Миколаєві. Окрім цього у місті – герої Миколаєві його ім’я носить одна з центральних вулиць обласного центру та Національний університет кораблебудування. Неодноразові звернення громадськості до керівництва Миколаєва та Миколаївської області про демонтаж пам'ятника царському сатрапу, залишилися без відповіді.