У жовтня ЧТУ у себе в Телеграмі протягом кількох днів повідомляло про обриви тролейбусних ліній, через які транспорт зупинявся. Ми вирішили спитати, через що так відбувається, і направили в Управління інформаційний запит. ЧТУ нам відповіло - ці відповіді викладемо нижче.
Головні причини обривів такі: відсутність смуг руху пасажирського транспорту в місті, стан дорожнього покриття, паркування автомобілів на проїжджих частинах, завантаженість доріг міста транспортом (дисципліна водіння учасниками дорожнього руху, старт/стоп тролейбуса в колійці тощо), технічний стан контактної мережі, технічний стан тролейбусів, дисциплінованість водіїв тролейбусів.
Зручний формат новини у нашому Telegram
Найчастіше обриви контактної мережі трапляються на ділянках з великим навантаженням руху тролейбусів - по вулицях Руській та Університетській, кільце Героїв Майдану.
Усе залежить від складності обриву: зношеності контактного дроту, спецчастин та арматури контактної мережі. Зазвичай відновлення обриву до 20 хвилин, але терміни усунення можуть бути довші. Важлива швидкість прибуття аварійної бригади на місце, це пов’язано з завантаженістю доріг.
ЧТУ експлуатує 86,8 км контактних тролейбусних ліній, з них 16,1 км - зношені.
Отримуйте новини на ваш телефон, підпишіться на наш Viber
Востаннє лінії оновлювались понад пʼять років тому. Разом з тим, у 2023 році замінили 750 м контактного дроту та планують замінити ще 6 км до кінця року, іде підготовка до його встановлення. На наступний рік проєктом програми розвитку планується виділити кошти на реновацію контактних тролейбусних ліній.
Станом на листопад2023року треба міняти 18,7 км. Вартість реновації одного кілометра тролейбусної лінії орієнтовно коштує 750 тис. грн.
Читайте також: