З нагоди 90-х роковин Голодомору-геноциду у Музеї Голодомору в Києві відкрилася нова виставка «Намір».
Відкриття виставки відбулось 24 листопада, повідомляє сайт 0564.ua.
«Коли ми з колегами ще на початку цього року почали думати про те, що хотіли б сказати у новому виставковому проєкті, то міркували так. Головне запитання, яке ставлять нам відвідувачі, журналісти, зарубіжні гості: які паралелі є між геноцидом, який стався 90 років тому і злочинами, які вчиняють росіяни сьогодні? Ці паралелі є і вони очевидні, - каже заступниця Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак. - Саме про це наша виставка, яку реалізували у співпраці з нашими партнерами Центр досліджень воєнної історії ЗСУ за підтримки Фонду Арсенія Яценюка Open Ukraine.
Була проведена велика робота, зокрема й аналітична, для того, щоб показати тяглість наміру росії - тоді більшовицької, а тепер путінської, - не допустити існування сильної, незалежної і вільної держави Україна поряд. Головний урок, який українці винесли з історії Голодомору, - це урок про те, що буває з народом, який не має своєї держави і не має своєї армії, яка могла б цей народ захистити. Сьогодні Україна переживає повномасштабну війну, але відмінність в тому, що в українців є власна держава і надзвичайно мотивовані й сильні Збройні Сили».
Окрім того Україна сьогодні має підтримку світу, якої не було 90 років тому. І дедалі більше країн визнають Голодомор геноцидом українського народу. А ті, хто досі вагається і зволікає, є «пасивними посібниками сьогоднішнього нашого агресора». На цьому наголосив Ростислав Карандєєв, т. в.о. Міністра культури та інформаційної політики України.
«Сьогодні ми фіксуємо наслідки тієї ідеологічної атаки, яка здійснювалася проти України століттями. Що ми можемо зробити? Тільки перемогти! Тільки знищення російської імперії, в тому вигляді, в якому вона існує зараз – ворожому до України – дасть можливість спокійно жити нам далі», - додав Ростислав Карандєєв.
Полковник Віталій Бідний, т. в. о. начальника Центру досліджень воєнної історії ЗСУ, наголосив, що ця виставка, яка поєднує трагічні події Голодомору-геноциду і сучасної повномасштабної війни, має стати застереженням від повторення таких злочинів у майбутньому. «Вважаю, що ця експозиція буде приводом для всебічного обговорення, осмислення цих подій та подальшого застереження від того, аби такі злочини більше не повторювалися».
Данило Лубківський, директор Київського Безпекового Форуму, представник Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» наголосив: «Геноцид 1932-1933 років - це була війна страху перед українцями, бо Сталін вважав загрозою для Радянського Союзу бажання українців мати свободу. Сьогоднішня війна проти України - це війна безсилля, тому що росія не має жодного сучасного проєкту бачення майбутнього. Це і є мотив, із якого походить намір».
Також у рамках заходу державний секретар Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук передала музею оцифровані копії кримінальних справ періоду Голодомору.
Відвідати виставку можна щоденно з 10:00 до 18:00.