Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA подорожуватиме країною. Ювілейний 20 Фестиваль триватиме в Кривому Розі з 9 грудня по 17 грудня. Загалом він побуває у 22 областях України.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на Культурно-громадський центр “Шелтер Плюс” (Шелтер Плюс), який є організатором відеопоказів в рамках Docudays UA у Кривому Розі.
Фільми Мандрівного Docudays UA — це правдиве й важливе кіно про актуальні виклики сьогодення. Центральна тема 20 Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти і починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотнє покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про відбудову після нашої перемоги — без пластикових лебедів і розфарбованих шин на газонах і дитячих майданчиках від ОСББ. Про те, як по-справжньому модернізувати наші міста, містечка та села, зробити їх красивими й зручними, сучасними, доступними, орієнтованими на пішоходів — старих і малих, і покалічених війною. Це розмова про те, як очистити наші води й землі від забруднень і мін, які нам у великій кількості залишають окупанти.
Як кожен і кожна з нас може допомогти відновленню України? На яку підтримку може розраховувати Україна?
Із програми титульного фестивалю Docudays UA, який відбувся у червні в м. Києві, відібрано 6 фільмів із 3 країн світу: України, Польщі, Німеччини. 5 українських та 1 зарубіжна стрічка, 3 повнометражних і 3 короткометражних.
Відкриватимуть Мандрівний Docudays UA у Кривому Розі з показу стрічки "Король Лір: як ми шукали любов під час війни" (Україна, 2023) та офлайн-знайомства з головним героєм!
Головний герой фільму, театральний режисер Вячеслав Єгоров особисто завітає з Ужгороду до Кривого Рогу, щоб поділитися історіями з процесу створення фільму та спільно обговорити фільм.
ФІльм розкаже історію переселенців (ВПО) у Закарпатті, які, покинувши свої домівки через війну, беруть участь у ініціативах, спрямованих на допомогу тим, хто змушені були покинути власний дім і опинилися в новому середовищі. Вони працюють у їдальнях, які безоплатно годують переселенців/-ок, плетуть маскувальні сітки, розважають і навчають діточок, організовують культурні заходи. За участю В'ячеслава вони створюють театральну виставу за твором Шекспіра "Король Лір".
Театральна вистава допомагає переселенцям віднайти своє призначення в новому світі, де протікає війна, а режисерові — знайти відповідь на одвічні питання: що таке любов і чому цей світ не має загинути. Це тепле і зворушливе свідчення того, як мистецтво може зцілювати серця, особливо під час війнu.
Реєстрація на показ фільму 9 грудня.
Спецподією цього року стануть покази стрічки «Нескорений Херсон» від нашого партнера Медіаплатформи «Вгору». Це кіно про роботу херсонських журналістів. З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти видання фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного центру росіянами, мітинги, окупацію та звільнення рідного міста. У фільмі зібрані унікальні кадри, які показують, якими були для Херсона та його жителів останні півтора року.
Повний перелік документального кіно 20 міжнародного Мандрівного фестивалю Docudays UA представлений на сайті в розділі Програма.
За умов воєнного стану, безпека наших глядачів і глядачок — найпріоритетніше завдання, тому ми проводимо офлайнові публічні заходи тільки там, де можна про неї подбати.
Щоб отримати детальнішу інформацію про захід, партнерство, звертайтеся до Лєпьохіна Сергія, регіонального партнера Мандрівного Docudays UA, [email protected], 0979745967.
Організатори:
Громадська організація «Докудейз»
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»
ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.
«Докудейз» — це неприбуткова громадська організація, що реалізує культурні та просвітницькі проєкти на перетині кіно та прав людини в Україні та за кордоном. Серед них: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA DOCU/CLUB, правозахисна програма RIGHTS NOW!, онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, платформа розвитку української кіноіндустрії DOCU/ПРО й майстерня документалістики DOCU/КЛАС, а також Міждисциплінарна мистецька програма Docudays UA DOCU/СИНТЕЗ й «Архів війни», започаткований спільно з ініціативою INFOSCOPE.