32 роки ефірів: про початок Чернігівського телебачення в епоху загального дефіциту30 листопада 1991 року чернігівці вперше побачили ефір місцевого телебачення. Як навчалися й готували телепередачі тодішні працівники розповідає Час Чернігівський.

Чернігівське телебачення пройшло непростий шлях. Багато хто з перших працівників досі в лавах телевізійників.

Відеокамера та відеомагнітофон у 1991 році коштували, як квартира в Чернігові, кілька тисяч карбованців. Та й дістати імпортну техніку було вкрай складно в епоху загального дефіциту.

Петро Ярмоленко

Петро Ярмоленко

"Перший ефір чернігівського ТБ відбувся 1991 році, 30 листопада і цей ефір запускали з Володимиром Болсуном і домовилися одночасово натиснути кнопку. Так почалося чернігівське ТБ. Це був канал АТ-5. У Чернігові не було фахівців. Починалося з непрофесійного обладнання, але воно було якісніше, ніж в СРСР. Це обладнання закордонне, японське: камери і відеомагнітофони. Відео хоум-систем була сама професійна техніка тоді. Хочу пригадати директора Олександра Копиловського. Він зробив все, щоб було ТБ.

Ми не тільки знімали а й монтували, працювали зі звуком. Збирали обладання. Монітори робили з телевізорів "Електрон". Переробляли систему на СЕКАМ. Доробляли на колінах. Ефір в листопаді, а готувалися півроку. Збирали обладання все", – пригадує Петро Ярмоленко, перший відеооператор чернігівського телебачення.Олег Шолох

Олег Шолох

"ТБ створювалося у важких умовах, збирали по цеглинах. Ніхто не знав, як робити, а хлопці це зробили. ТБ працює нові покоління, радий що є продовження є життя", – каже Олег Шолох, перший журналіст чернігівського телебачення.

"Телебачення повинно змінюватися, щоб зацікавити глядача. Є тіктоки і блоги, але є масова культура. Воно залишиться", – вважає Петро Ярмоленко.

"Телебачення було створено на Чернігівщині, і я стояв у його витоків.Телебачення для мене, як і для багатьох – без нього нема життя. Отримують інформацію, новини в такий важкий час", – каже Олег Шолох.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW