Як велика собака, в котрої є хазяйка, створила великі проблеми жителям околиць Левади, яких тримає в страхуДеякі жителі полтавського району Левада скаржаться на собаку породи хаскі. Люди стверджують, що коли вона без контролю гуляє районом, то наражає місцевих на небезпеку. Її вже тричі відловлювали та відправляли до центру перетримки безпритульних тварин. Наразі собака з жовтня цього року перебуває у полтавського КАТП №1628, хоча й має дім.

Журналісти 0532.ua дізналися у начальника відділу регулювання кількості безпритульних тварин Сергія Богодюка та співробітниці пункту перетримки КАТП №1628 Олени, чому ця тварина тримає в страху багатьох жителів району та як слід розв'язувати такі проблеми. 

В останній раз, коли відловили хаскі, в неї була тічка, через що навколо чотирилапої збиралася зграя кобелів, які разом із нею тинялися вулицями міста. Головна небезпека полягає в тому, що під час «шлюбного періоду», пси стають агресивними, і без будь-якої причини можуть напасти на випадкового перехожого. 

Сергій Богодюк стверджує, що співробітники КАТП №1628 «вмовляли» хазяйку краще слідкувати за твариною, щоб вона не вибігала на вулицю, та попереджали жінку, що викличуть поліцію, але все безрезультатно. 

Причому ця тварина почала завдавати місцевим клопотів лише з початку цього року. Вперше хаскі відловили у лютому 2023-го на все тій же Леваді. Тоді вона вибігала на проїжджу частину жвавої дороги. Про цей інцидент повідомив пересічний хлопець, який був свідком «собачого забігу». 

Через кілька місяців місцеві поскаржилися на те, що собака гуляла на дитячому майданчику. За словами людей, вона знайшла там щось їстівне, і ні кого до себе не підпускала, гарчала. За це тварину знов відправили до центру перетримки. 

Самовигул собаки у місті – це неналежне утримання домашніх тварин, що є порушенням законодавства України. Обидва рази хазяйка сплачувала штраф у розмірі близько 500 гривень і забирала тварину з пункту перетримки додому. 

Співробітниця цього пункту, Олена, припускає, що згодом хаскі знову заберуть, і ситуація повториться. За її словами, пухнасту варто стерилізувати, тоді вона буде не здатна збирати навколо себе зграї. Це звична практика для ЄС, де стерилізація домашніх тварин є обов'язковою. 

КАТП не може нічого вдіяти, адже собака є приватною власністю, і розпоряджатися нею має право лише хазяйка. А після виплати штрафу вона вільно може її забрати. 

Крім цього, відловити тварину без допомоги поліції не можна. На приклад, у випадках, коли собака забігла на територію приватної власності. Це створює додаткові перешкоди для служби вилову. 

Контакти або адресу хазяйки журналістам 0532 з’ясувати не вдалося, адже це конфіденційна інформація, яку КАТП №1628 не розголошує. 

Нагадаємо, за останні 1,5 року в Полтаві значно зросла небезпека нападу бродячих собак.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW