Підвищення майже в 3 рази: які неприємні зміни очікують на українських власників авто з ГБОУ Верховній Раді обговорюють збільшення акцизу на скраплений газ – із поточних 52 євро до 169 євро за 1000 л. Збільшення ставки ініціює народний депутат, голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомляє Today.ua.

Гетманцев вважає, що навіть акциз на автогаз у розмірі 169 євро є замалим, і в подальшому його потрібно буде знов переглянути. При цьому він каже, що питання підняття акцизу на газ для нього є вирішеним.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що незабаром власникам транспортних засобів із ГБО доведеться платити за паливо помітно більше, ніж зараз.

Чинний акциз на скраплений газ діє в Україні вже 15 років. Тоді його запровадили, щоб заохочувати українських водіїв оснащувати автомобілі ГБО. У результаті попит на автогаз суттєво збільшився.

Заклики до підняття акцизу на автогаз до рівня акцизів на бензин та дизпаливо звучать давно. У 2023 році навіть був зареєстрований законопроект, що передбачає підняття ставки до 129,5 євро за 1000 л. Тепер, найімовірніше, рішення про збільшення акцизу на скраплений газ скоро ухвалять.

За словами директора Консалтингової компанії А-95 Сергія Куюна, якщо акциз складатиме 169 євро, вартість автогазу на українських заправках збільшиться на 4,5 грн за літр. При цьому він вважає, що навіть за таких умов економія збережеться і автомобілі з ГБО будуть вигіднішими в експлуатації, ніж бензинові.

Додамо, що зараз в Україні ціна на автогаз складає близько 33,91 грн/літр, бензин А-95 – 55,30 грн/літр, а дизпаливо – 55,58 грн/літр. Ситуація з постачанням зрідженого газу залишається складною через блокування кордону польськими перевізниками.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW