Багатоповерхівка має бути не вище 15 метрів: чи знесуть зайві поверхи в новобудові на Єлецькій у ЧерніговіШостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення першої інстанції щодо будівництва на вулиці Єлецькій у Чернігові. Багатоповерхівка має бути не вище 15 метрів, при нинішніх 20. Йдеться про житловий комплекс в історичній частині міста – між Валом та Єлецьким монастирем. Будинок зведений на місці пам’ятки археології «Третяк» – це укріплена частина давньоруського Чернігова, якій понад тисяча років.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

Багатоповерхівка має бути не вище 15 метрів: чи знесуть зайві поверхи в новобудові на Єлецькій у Чернігові, фото-1, ФОТО: cntime.cn.uа

ФОТО: cntime.cn.uа

Новобудови в цій частині міста, згідно з генпланом, не мають закривати перехожим загальну панораму й огляд пам’яток архітектури. Тому висотність тут обмежується – можна будувати не більше п’яти поверхів і не вище 15 метрів. Фактично ж забудовник, компанія «Еко комфорт груп», звів семиповерхову новобудову висотою 19,6 метра.

Багатоповерхівка має бути не вище 15 метрів: чи знесуть зайві поверхи в новобудові на Єлецькій у Чернігові, фото-2, ФОТО: Суспільне Чернігів

ФОТО: Суспільне Чернігів

Дозвіл на будівництво виконком міської ради надав 2019 року. Тоді висотність обмежили 15 метрами. Через вісім місяців, 2020-го, виконком затвердив зміни й дозволив будувати вище – до 20.

У жовтні 2021 року Чернігівська окружна прокуратура подала позов щодо збільшення висотності новобудови.

У березні 2023-го Чернігівський окружний адміністративний суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому та наказ управління архітектури.

За словами засновника компанії «Еко комфорт груп» Ярослава Гіріча, вони вже подали касаційну скаргу на рішення апеляційного суду.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW