Від 100 до 200 грн за кіло: продавці розповіли як зміниться ціна на сало у ЧерніговіПродукт, який актуальний в будь який сезон, та завжди асоціюється в іноземців з Україною – це сало. Існує безліч варіантів його приготування: копчення, соління, смаження, варіння, запікання, також господині частенько додають його до інших страв, чи подають до столу у сирому вигляді. Тож не дивно, що українці так полюбляють сало. Але чи не зависока ціна на цей продукт? І чи правдиві чутки, що на ринках міста меншає продавців сала?

Щоб дізнатися актуальні ціни на сало у Чернігові, журналісти сайту 0462.ua вирушили на Центральний ринок. До речі, у лютому 2023 року ми також були на базарі, щоб дізнатися вартість цього продукту. Тож тепер можемо порівняти, чи сильно змінилися ціни.

Ціни на Центральному ринку
Фото: Валентина ГавриленкоЦіни на Центральному ринку
Фото: Валентина Гавриленко

Як і на початку року, вартість сала наразі коливається в межах від 100 до 200 грн за 1 кг. Шматок зі спини коштує 170 грн, щока – 130 грн, стегно – 150 грн, а почеревина – 180. Отже вартість сала зі спини та стегна на сьогодні така ж як і в лютому, а от підчеревина подешевшала на 20 грн. Також ми дізналися ціни на м’ясо. Придбати кілограм м’якоті на Центральному ринку можна за 150 грн, але продавці прогнозують зростання цін напередодні Нового року.

Торговці стверджують, що ціни на сало, як і на м’ясо, останнім часом зменшилися. Пані Ірина розповідає:

«Ціна впала, зараз м’якоть 150 коштує, а раніше м’ясо було 180-200. Сало до 300 було, а тепер нижче. Ціна залежить від вартості закупки, від дороги, від газу, адже треба ще смалити, від електроенергії. Якщо вартість закупки зростатиме, то нам доведеться піднімати ціни, від цього нікуди не подітися».

Пані Ірина продає на ринку місцевий товар. Закупки робить у Талалаївці (колишній райцентр), Ніжині, Прилуках та Бахмачі. А от її колега пані Майя купує свій товар в Умані.

Свинина на ринку
Фото: Валентина ГавриленкоСвинина на ринку
Фото: Валентина Гавриленко

«Зараз менше людей вирощують свиней, бо не вигідно тримати. Я привожу з Умані, дорога в одну сторону – 360 км. Возити дорого, але доводиться це робити, немає виходу. Буває що вигідно, а буває – навпаки, бо покупців зараз дуже мало. Сало в мене смачне, вдома часто їмо, мій чоловік взагалі без сала не живе», – ділиться пані Майя.

У м’ясному павільйоні на Центральному ринку зменшилася не лише кількість покупців, а й торговців. Продавчиня Олена говорить:

«Продавців стало менше. Раніше всі торгівельні місця зайняті були, а зараз багато пустих, хіба на вихідних трішечки більше людей. Після бойових дій хтось поїхав з міста, хтось припинив працювати, одну дівчину в нас вбило. Тому менше не тільки покупців, а й продавців».

Торговці стверджують, що свинина на ринку впала в ціні, і це вже традиційне для зими явище. За словами продавців, м’ясо має подорожчати напередодні Нового року, оскільки збільшиться й вартість закупки, а ціна на сало буде триматися до весни, а потім почне зростати.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW