Глобальна криза чи "демографічний вибух": якою буде чисельність населення України через 10 роківУкраїна останні роки стикається з серйозними демографічними викликами, які можуть суттєво змінити обличчя державив найближчому десятиріччі. Директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова у своєму виступі в ефірі всеукраїнського телемарофону висловила тривожний прогноз щодо чисельності населення України.

Чого слід очікувати

За словами Лібанової, наступні 10 років принесуть значний спад чисельності населення, який може варіюватися від 26 до 35 мільйонів громадян. Це значно менше, ніж показник у 45 мільйонів, який був встановлений у період відновлення незалежності країни у 1991 році.

Буде погано. Значно гірше, ніж хтось може собі уявити. Варіація прогнозу на 2033 рік, на 10 років ми робили – від 26 до 35 млн у кордонах 1991 року, – заявила вона.

Крім того, з точки зору Лібанової, населення держави в 45 мільйонів громадян - вже недосяжна річ, і країні слід готуватися до нової реальності.

Це довга розмова про потенціал демографічного зростання, про старе населення, про втрати через низьку народжуваність, про втрати через зависоку дочасну смертність, особливо чоловіків, до цього додалася міграція, яка на сьогодні перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки – все погано, дуже погано, – підкреслила Лібанова.

Зокрема, зменшення чисельності населення в Україні може породити численні проблеми, такі як:

  • зменшення робочої сили,
  • вищий вік населення,
  • збільшення тиску на соціальні системи.

Державі доведеться активно втручатися в розробку та впровадження стратегій, які сприятимуть підтримці рівня населення та соціально-економічного розвитку.

Це може включати в себе заохочення народжуваності, покращення умов для сімей, розвиток освіти та доступу до охорони здоров'я.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW